Březovský bike 2008

bb2008-07.jpgbb2008-07.jpgbb2008-07.jpgZde jsou výsledky BB08 – Zajimostí je rekordní účast – 125 závodníků.

Za pěkného počasí a velkým počtem účastníků (zejména díky Aššským bikerům) se rozběhl svým prvním dílem letošní pohár KVSC. Jen škoda, že se ve stejný den jel ještě silniční Medica maraton, který odtáhl několik závodníků.

Po prvním závodě, kterým byli závody dětí na mini okruhu to vypadalo pro pořadetele na velké fiasko, ale s pomocí pozorných tatínků se podařilo vše dát dohromady (snad bez chyby) a pak už to frčelo jako po vlásku. V kategorii kadetek a mladších i starších žákyň bylo málo závodnic a tak se vlastně bojovalo pouze o hodnotu medaile, ale u chlapců byl boj i o další příčky a to velmi urputný. Nezřídka dvojice nebo i trojice spurtovala v cílové rovince. Ve starších kategoriích, které jeli velký okruh se startovní pole více roztrhalo a o jednotlivých pozicích bylo rozhodnuto již průběhu závodu. Až na jednu vyjímku, kdy v M50 se nechal hlavní pořadatel závodu a předseda TBB Petr Fazekaš (absolovoval první závod po dvou letech) přespurtovat Vlastou Kuncem a přišel o bronzovou medaili.

Bohužel se domácím závodníkům nepodařilo vyhrát ani jednu kategorii, ale několik pódiových umístěních je velmi pěkných.

Jinak pro všechny bylo připravené občerstvení, které skvěle řídíla Miluška Fazekašová a celý den slovem od mikrofonu provázel starosta Březové Miroslav Bouda.

Pozměněná trať snad přinesla trochu oživení a jistou změnu, i když proklínaný dlouhý a prudký výjezd zústal.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

1 Response to Březovský bike 2008

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *