Vikingové 1. 9. – 7. 9.

Uickey
Za tento týden: 890 km
Celkový počet: 19900 km
Hmotnost: 84,0 kg
Vašek Viky
Za tento týden: 389 km
Celkový počet: 8239 km

ZÍTRA, V PONDĚLÍ 8.9. SRAZ NA ŠVIH NA KRUHÁČI U POLIKLINIKY. ŠVIHAT SE BUDE PIANO, ABY BYLY SÍLY NA ÚTERÝ.

Neděle: 150 km. Počítal jsem, že tutově zmoknem, ale jsem se přepočítal. Mraky se honily, silnice občas mokrá, ale zvrchu nepadalo.
Jel jsem po obědě naproti Vénovi do Plzně. Nohy mě bolely, no u Toužimi potkal v protisměru Láďu Fábu a za ním Romana Bradu a Jirku Juránka a hned se mi jelo lépe. Láďa je taky ve startovce na Vary. Pojede s Kreuzigerem a Ferym Raboněm v repreteamu. Hmm.
V Uněšově doleva a dojel jsem až do Bělé, pak otočka a zpět s Vénou. Ale né přes Krásno, nýbrž až do Varů a přes Loket.
Sem dnes musel 2x zastavit abych si protáhl záda a ulevil zadnici. To byl dnes největší problém.
Nakonec spurt na ceduli Sokolov.
Neděle: 105 km. Plzeň – Loza – Bělá – Uněšov – KV – Loket – Soko

Sobota: 120 km. No, zítra 260 nedám, takže plánovaný litr za týden nebude. V nových botech mi ty kolena bolí míň. Dobré. Po 80-ti kilometrech mě začínaj zase tlačit do paty. Špatné.
Dal jsem to klasicky na Franťáky, Pomezí, Cheb, kolem Jesenice, ypsilonka, Cheb, Nebanice. Chtěl jsem jet průměr přes a jel, ale byla to docela na cyklokrosovém kole a po včerejšku a s compem nastaveným na plášť 3+20-ku docela šichta a musel jsem se tumlovat, abych splnil.
Startovka Varů se docela rozrůstá. Docela mě těší, že se tam objevil i tým ACTherm a v něm Petr “Zahrada” nebo Tomáš Radolf. Sámoška jsou výborný, ale “normální”, tj. normálně makaj a na kolo až po šichtě. 😎
Sobota: 40 km.

Pátek: 170 km. Jen kdyby mě kolena nebolela. S Vášou do Plzně a vzali jsme to přes Prameny, Mnichov, Teplou, Útery, v Úněšově přejeli hlavní a pak přes Bělou a Lozu. Já těsně před najel na hlavní a po ní domů. Průměr docela slabej (28,3 km/hod), ale silnice mezi Mnichovem a Úněšovem byla hodně členitá a dost rozbitá. Provoz je tam sice minimální, ale silnice tak na cyklokros. Kupodivu je to tahle trase (do Úněšova) pouze o 2 km delší.
Pátek: 90 km. Soko – Teplá – Loza – Plzeň.

Čtvrtek: 140 km. Pršelo sice celé odpoledne, ale já měl novou pláštěnku Descente s houževnatého igelitu a tak mě to ježdění omrzelo až v Chebu, kdy přestalo pršet. Jel jsem Vary, Bečov, Krásno, Soko, Bukovany, FL, Hůrka, Cheb, Nebanice. Škoda jen, že jsem si 20 km interval nedal na konci, ale hned na začátku, kdy jsem vezl Vénoi věci na tělocvik, který si zapoměl a dojednat s profesorem tělocviku úlevy, aby nemusel kvuli odpolední hodině TV strašit ve škole.
Čtvrtek: 0 km. Jen hodina TV a 35 km na válcích.

Středa: 55 km. Pro pocit dobře vykonané práce to chtělo o 100 km víc. Z práce jsem se nedostal ve 14, ale až v 15,30 a tak jsem to “projódloval” na Frantovky a pak se jel podívat na Vášu jak si to dáva na Březové. Nohy mě bolely a Tibora taky a tak dal jen 4 kola zbytek jsme prozevlovali. Hrdinou dne byl rozhopádně Phepik Kódl, pro jeho špičkové sjezdařské schopnosti. Závěr: Měl jsem si to taky dát.
Středa: 34 km. Rozjetí, březovský MTB kriťas a vyjetí.

Úterý: 105 km. Sice jen, ale byly dnes ty kiláky kvalitní. Večer jsem si na cyklokrose nandal Looky, jelikož stále laboruji s nastavením kufrů na nových tretrách, že trénink pojedu na něm a když budu v kopci odpárán, tak mě to nebude tak štvát. Po práci jsem vyjel doprovodit Fishiho a Jana, kteří jeli pořešit něco do německa a přes Nebanice se vracel tak abych byl na 4 na srazu. Už s těma dvěma to bylo výborný a do Chlumu jsem se hodně zadýchal. Na srazu pak asi 12 lidí a od startu se jela totální hrana a maximální prestiž. Za elektrárnou už čelo čítalo jen 4 lidi a na Čerňáku tempo neakceptoval Petr Vávra. Takže jsem se spokojil s bronzem a s malým Čočkinem a Tiborem jsem vydržel jen do půli Šabiňáku. No jakžtakž jsme se sjeli až za Kacéřovem. Před Franťákama mi volal synek, že je po odpoledním vyučování doma a že vyjíždí a tak jsem otočil a jel mu naproti. Cestou nabral dva odpadlíky a v Libáči otočili a jeli zase směr západ a Cheb. Kluky jsme potkali za Nebanicema, kde byla asi 3/4-hodinová občerstvovačka a do Sokolova zase hrana. V kopci Libáči jsem dlouho neuvisel. Dlouha špic, 2 piva a ty “olověný” pláště mě zastavili. Čelo “závod” jsme tak ještě s pár dalšími dojeli až v Citicích na šraňkách. Prostě závod jak má být. Zítra ani na Lopatu nemusím.
Dnes nejlepší Tibor a Čočkin, Jan za to v posledním bergu pěkně vzal, Fishi dělník býval lepší, David Máša se už zvedá po prázdninové zahálce, na Tomovi Linharovi začínájí být vidět ty najeté kiláky a až bude mít lepší matroš …., Aleš jel standart a Vašek W. s Kubou musí začít pracovat.
Úterý: 80 km. Soko – Nebanice – Soko.

Pondělí: 150 km. Tak jsem dnes zahájil přípravu na Vary. Chtěl bych za týden najet 1000 km a po té se rozhodnu jestli to má smysl. Bohužel vzhledem k tomu, že jsem se nasockoval jako host do Slavie teď cítím jakousi povinnost, takže na švih “musím” a možná proto mě to dneska moc nebavilo. 40 km jsem dal hned po práci na rozjeti (do Nebanic) a pak měl naštěstí v 16,00 spicha s gymnazisty Vaškem a Davidem a jeli 80 km na Vary, Bečov a mnichov. I když jsme během jízdy pomalu nepromluvili, tak jsem byl rád, že jsem je měl sebou a že mě z háku kontrolovali. Nakonec ještě 30 km do Chodova a zpět. Doma až za tmy.
Pondělí: 80 km. Soko – Loket – Vary – Bečov – Mnichov – Prameny – Soko.

This entry was posted in Vikingové. Bookmark the permalink.

4 Responses to Vikingové 1. 9. – 7. 9.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *