Vikingové 11. 8. – 17. 8.

Uickey
Za tento týden: 550 km
Celkový počet: 17935 km
Hmotnost: 82,5 kg
Vašek Viky
Za tento týden: 190 km
Celkový počet: 7689 km

Tak vpřed!!!

Neděle: 0 km. Ideální cyklistické počasí, ale v tréningovém plánu byl odpočinek vleže a jídlo. Plán se musí dodržet, takže jsem poctivě ležel a poctivě jedl a nenechal si to ničím a nikým narušovat…teda musel jsem vynést (a snést) mým chlapcům loď na hráz do Tatrovic. je to hodně do kopce a tak mi tepovka nechutně vylétla. Snad se mi tato neuváženost nevrátí poklesem výkonosti v druhé půlce sezóny.
Neděle: Tatrovice. Plavání 1,5 km. Kajak.

Sobota: 80 km. Do Kraslic, Bublava, Kling, Schoneck, Kling, Bublava, Kraslice. Zima ale sucho. Do kopce jsme si s Vaškem dali trošku tempově, ale nebylo to ono. Prasknul mi drát a od neděle a časovky na MTB mi bolí kolena. Ty SPD snad na bajku vyměnim za Looky.
Jako doplněk ještě chvilka na kajaku na přehradě.
Sobota: 50 km. Deutchland Tour. Plavaání. Kajak.

Pátek: 50 km. Z Kraslic do práce v dešti. A odpoledne jódlovačka na 15 km. Holt se bude odpočívat. Když jsem vyšel po 17-té před fabriku zrovna jeli kolem Míra s Tomem Strnadem. To je správné, že trénujou i když je mokro. V tomhle počasí já taky jezdím rád. Jelikož je pravděpodobné, že do deště se vydá málokdo. Mám ale od pondělí kiláků dost a tak mi to dnes nevadí.
Pátek: 0 km. Déšť.

Čtvrtek: 130 km. Ráno oklikou do práce a odpo trasa obdobná jako v úterý. Vzhledem k tomu, že od pátku má být hnusně a já poslal každému jednotlivému “soudruhu” osobní pozvání byla účast dost chabá. Omluvenky od někoho přišly, ale třeba Palinka a zvl. Imríška už jsem hodně dlouho neviděl. Už to vypadalo, že pojedu jen s malejma (Vaškem a Robym) a mladejma (Tom Linhart), když se přiřítil Aleš. Takže v 5-ti. Většinou jsem jel na špic a rozvážně tak, aby kadeti vydrželi, V Lubech zastávka na bufet. I tak průměr 30 km/hod.
Zdá se, že berg “Šabiňák” nesvědčí a nemám ho rád nejen já, ale i můj Vašek. Je to většinou první kopec na tréninku a máme v něm největší problémy. Jakýsi magnetismus na nás působí. Prostě kletba rodiny Uickeyů. 😎
Pro malé ridery ještě připomenutí co sebou na švih: duši a pumpu, pití a traťovku, 20 Kč a mobil taky nezaškodí.
Čtvrtek: 115 km. Kraslic, Soko, FL, Luby, Zwota, Kling. a Kraslice.

Středa: 105 km. Chtělo to Lopatárnu. Takhle dnešní vyjížďky byla neslana nemastná. Ráno zase z Kraslic a odpo Frantovky.
Ještě k úternímu zápisu a reakci Míry, kterou samozřejmě s chutí rozeberu:
– Neakceptuji? S tvými metodami můžu nesouhlasit, můžu proti nim protestovat, ale to je tak všechno co proti tomu můžu dělat … takže musím i akceptovat.
– Je pravda že tvé názory jsou nesrozumitelné: např. zahlásíš “To jsem zvědav kde pojedu ten 10-minutový kopec?”. Mě je víceméně jedno kudy se pojede a tak ti navrhuji ať vybereš trasu a ty místo abys řek kudy tak sdělíš “já mám být 50 minut v kopcích”. Trochu sprchne a ty to hned ohýbáš směr Březová. Stalo se 2.8.2008.
– Vytahovat na tebe můžu letos akorát Marjánky, Krušnohorské peklo, Klínovec. Na druhou stranu si mě pěkně obložil v Chodově. Ale to je pořád 1:3. 😉 To blbnutí na tréninku o ničem nehovoří, ale vzpomeň si na poslední trénink a kdo nastupoval v kopcích a řval “Armstróóóng”.
– “Milošovi důvěřuji ohledně trénování a to co on napíše to se snažím splnit, i když mi to někdy leze krkem” tak tímhle si trefil hřebíček. Já se těším na kolo, těším se na trénink a ještě víc na společnej trénink a rád jezdím závody. Až mi to poleze krkem tak se na to vykašlu. Ostatně tvého přístupu jsem si všiml už po Krušnohorském pekle, kdy si byl otrávenej z toho, že musíš šlapat po závodě z Radošova domů na kole. Po závodě kterej měl pouze 90 km a těch 35 by bylo ideálních na vyšlapání. Tohle opravdu nechápu. Není lepší strávit 2,5 hodiny na kole než hodinu v autě?
– Na republice si dostal 3,5 minuty od prvního a kolik si dostal na tom druhým vrcholu sezóny ve Varech? Chci jen říct, že každý závod je jiný.
– Minulý rok si jezdil společný tréninky se stejnou četností jako letos takže na tvých slzičkách nemám žádný podíl. Je teda taky pravda, že minulý rok si se mnou zametal i na silničních závodech.
– Hele jesi tě posunou dál pochvaly tak rozhodně se mnou počítej … ta nedělní časovka vlastně nebyla tak špatná. 😎
– Neni jedno jestli jedeš 25 nebo 35 nebo dokonce 20 (vypadalo to že si na té rovině mezi Sedlem a Sokolovem dáváš) a odůvodňuješ to tím, že máš napsáno plných 5 hodin na kole (1.8.2008).
– Tak jsem tu tvou účast přepočítal a vyšlo mi to na 4 účasti na společným švihu a jednou jsme jeli 35 km pouze spolu. Takže vydávám DEMENTI na výrok že jsi byl za měsíc 2x.
– Samozřejmě to všechno (kydy zde a i cyklistiku) ber s rezervou a nadhledem, protože právě tohle tě posune mnohem víc než nuceně strávených 5 hodin na kole. Snažím se tě přesvědčit pouze o tom, že společný švihy jsou výborný a přínosný a že Lopatárna je vlastně právě takový společný švih dotažený k dokonalosti.
Středa: 25 km MTB

Úterý: 105 km. Ráno 2-cka do práce a odpo 5+80-desát. Vašek měl být v 16,00 na srazu, ale v Kraslicích pršelo a tak jsem mu volal ať nejezdí. By mě zajímalo, jestli byl upřímně smutný a nebo upřímně šťastný, že prší a na kolo se odkládá? 😎
I když bylo jasné, že dnes to suchou nohou nebude, přesto jsem na kruháč jel a překvapili mě tam svou přítomností Tibor a Roby. To jsem spíš čekal Míru Brilla i když mi do telefonu (a taky v cíli časovky na Klíňák) sdělil, že už se mnou nikdy trénovat nebude (to říka stále) a že se zařekl. Minulý týden totiž po měsíci s námi 2x vyjel! A že se mu dle tréninků, jenž mu píše Miloš jezdí dobře. Já na to říkám, že dvě společný projížďky za měsíc neznamenají vůbec nic, věřím že se mu jezdí dobře sólo podle psaných tréninků protože to zdaleka nebolí tolik jako za třeba za Fišim a zajímalo by mě, co by se muselo stát, aby si trochu poupravil názory. Ty 2 minuty co fásnul na Klínovci ode mne ho nepřesvědčily. Je pravda, že to byl nedůležitej závod a než 2 minuty ode mne, by Míru mělo znervózňovat 7 minut od Filipa Eba nebo od Ládi Fáby což je 20% času a pro ně to taky bylo jen tréninkové zpestření. No jak pravil Míra: “každý má právo trénovat jak mu vyhovuje…. :-)” a já dodávám: hlavně to musí bavit a pro většinu je zábavnější trénovat ve skupině a pak není možný jezdit 6 dnů v týdnu pomalu abych pak mohl jeden den rychle.
S Tibym a Robem tedy na Frantovky (od Pochlovic jen s Tibym) a na Luby. Tiby z Lubů přes Krajkovou domů a já přes německo do Kraslic, kde byl konec. Počasí nakonec nebylo tak hrozný a i když byl místy asfalt dost mokrý, ze shora na mne nepršelo za celý švih.
Byl jsem rád, že Tiby jel, protože s ním se musím vždycky snažit a když jsme se rozdělili průměr už jen padal. Roby nejel zle, skoro celý Šabiňák se držel jak klíště a až ke konci zvadl, stejně jako na stoupání na Pochlovice.
Úterý: 0 km.

Pondělí: 95 km. Dnes na tři fáze. 1/3 ráno do práce z Kraslic, 2/3 odpo do Kraslic a 3/3 večer směr Chodo.
Nohy mne teda po včerejšku bolely (navíc jsem 2x defektil zadní kolo a musel se vracet abych vyměnil i plášť) a svižněji jsem jel jen 2. část poté, co mi psal Jirka Říha kvůli Cyklovarům. Moje účast by mohla vyjít. A kdyby to nakonec nedopadlo, alespoň mě to bude udržovat ve správném předstartovním napětí.
Pondělí: 0 km. MTB při seřizování kola jsem si roztrhl lýtko o převodník takže místo tréninku postúrazové trauma. 🙁

This entry was posted in Vikingové. Bookmark the permalink.

10 Responses to Vikingové 11. 8. – 17. 8.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *