Vikingové 16. 6. – 22. 6.

Uickey
Za tento týden: 640 km
Celkový počet: 12530 km
Hmotnost: 85,0 kg
Vašek Viky
Za tento týden: 300 km
Celkový počet: 5624 km

Neděle: 60 km. Chodovský bike: fiasko, perdita, scopola, pohledl jsem do zrcadla mé nadváhy a bikové ničemnosti. Začalo to už tím, že jsem fásnul číslo 13, pak se dozvěděl, že je vypuštěn rovný úsek kolem Bílé vody, kde jsem vždycky získával, no a hned po startu jsem musel nejprudší kopec běžet vlastní blbostí. Sjezdy a zatáčky jsem jezdil zabržděně a snažil se to pak sjíždět do kopců, a když si asi ve druhým kole přede mnou ustlal Roman Brada už jsem toho měl plný zuby a od třetího kola chtěl jen zabalit. Postupně se přede dostávali úplně všichni (Pepa, Bájo, Ontas, Tiby, Zdeněk Baroš …). Ten hic do toho – v tom výjezdu v trávě jsem měl dojem že mám oblečen těžký pletený svetr. Flaška byla prázdna už po prvním kole. No prostě hrůzarace. A po průjezdu cílem jsem ještě defektil. Letos už asi žádnej okruhovej MTB závod nepojedu. Maximálně něco do vrchu. Jo a taky se musím dostat na 80 kg, páč jestli chci být trochu důstojným soupeřem Pínovi nebo Vitasovi na MRSACu tak to bez toho nepůjde.
Neděle: 50 km Chodovský bajk

Sobota: 50 km. Kolmo a servis mým chlapcům na X-teře v Chodově. Oba zabojovali. Thomson nebyl poslední a Vašek i když nelezl z vody první, ale asi až 3-tí, tak na kole si sjel Jirku Chrousta a Honzu Šimečka, kteří jsou o 2 a 3 roky starší a do druhého depa jim ještě trochu cuknul. No nakonec celkově 3-tí a vyhrál žáky. Nenutno tohle přeceňovat. Honza Šimeček už triatlonu, zda se, tolik nedává a Jirku bolelo břicho.
Sobota: 50 km X-terra Chodov

Pátek: 50 km. Ani jsem nikam nechtěl a po těch výletech za Chomutov jsem si chtěl odpočinout, ale nakonec jsme jeli s Vaškem na MTB přes Loket a Slavkov. Řekněme, že to byl nácvik techniky, kde mám rezervy daleko největší.
Pátek: 40 km Soko – Loket – Slavkov – Soko

Vašek a Peťásek

Čtvrtek: 150 km. Ráno alespoň bylo sucho, ale stejně jsem za Kláštercem vyměkl a neodmítl nabídku kolegy a nechal se naložit do auta. Odpo proti nepříjemnému větru. Uff. Z Kyselky zas za kamionem. Alespoň trochu svezení. Je teda fakt, že jet 45 km/hod za kamionem není žádné hrdinství. Zadejchal jsem se jen při nástupu a nalepení do vaku a pak na té krapet nakloněné rovince před Hubertusem.
Vašek vyprávěl o švihu: jeli ve čtyřech (on, Aleš, David a Tom Linhart) na Franťáky a docela rychle – 33 km/hod AVS. Aleš neměl ledvinku a Toma utrhli 2x. Až později dodal, že on byl odpárán 4x.
Čtvrtek: 60 km Soko – FL – Soko

A ještě “otevřený” dopis Mírovi.
Mirku, nebuď nasratý ani se smajlíkem, plácám co mě napadá když dojedu švih nebo závod.
1) Takže ty díry cos nechával byla taktika? Jestli jo, tak nepovedena. Teda dle mého dojmu. Umělecký dojem však udělaš vždy silný. Na kole ti to povětšinou sluší.
2) Kolonka Tomáš Viktorin je tady každý den. Jinak ještě tedy k závodu: snažil jsem se motat vepředu, což se mi myslím dařilo, z Kynžvartu na Kladskou jsem si dával jak sviňa a skoro jako ty (dle snímků), ve stoupání na Mnichov jsem doufal že kurvínkům tempa ujedem, což se asi hlavně díky tobě nepovedlo, no a to buzerování jsem si mohl odpustit to uznávám a jsem rád, že to berete s Milanem “sportovně” a řekl jsem to tobě i Milanovi hned po dojezdu. Jak jsem říkal už po závodě: adrenalin.8-) Samozřejmě sem se nenudil, na to bylo tempo dost vysoké. Ba právě naopak. Závod mě dost bavil, ostatně jako každý jiný závod. Já snad někde napsal, že jsem se nudil?
3) Co tady čteš jsou opravdu mé dojmy, já totiž vlastně nevím jak trénuješ. Rozhodně musí být někde chyba, jelikož – dle mého plašáckého dojmu -kolo bereš dost dlouho vážně na to abys jezdil v dlouhým bergu za mnou. Zvlášť když se podívám na ten svůj pupík (spíš pupek), tak musím kroutit hlavou se slovy “Míro, Míro”. 😎 Někdo ti řekne, že “horší už to být nemůže” a mě je to prostě a jednoduše jenom divný a z hlediska cyklistiky snad i nespravedlivý. No a proč jsem použil přívlastek “vědecký” k tvému tréninku? To proto, že když tě upřímně zvu na švih, tak ty mi řekneš “já nemůžu, já tam mám psáno něco jinýho”. V tvém případě radost z kola a ježdění je svazována striktně dodržovanými tréninkovými motivy. A to teď jezdíme pořádně a ve skupině vlastně jen v úterý. A nezapomeň, že cyklistika je i kolektivní sport. V přístupu budu vždycky trochu stranit Fishimu, jelikož má podobnou filozofii. Na druhou stranu dělej to čemu veříš. Tenhle spor rozhodně není osobní. Je jen v rozdílném přístupu.
4) Add Peťásek: žádná diskuse o tom, že je dobrej a Jiřík taktéž a že by Vaškovi oba ujeli kdyby šlapali jednou nohou a Davidovi, když zvednou zadek. Na druhou stranu ostrovští závodí o malinko dýl a také fyziologicky jsou dál. Ostatně ta fotka snad mluví jasně. Prvoročák kadet Peťásek kdyby ji prvoročákovi kadetovi Vaškovi řachnul, tak ho vezou rovnou na JIPku.8-)
5) Takže žádnej “pán trenér” není. V tuhle chvíli můj cíl – jako otce – je, aby to Vendu a kluky přes to sledování tepů, kadencí a úseků nepřestalo bavit. A já mám za to, že nejlepší cesta je přes partu kluků, který mají společné hobby a taky společně jezdí a mají společné zážitky. To ostatní příjde.
Ty jsi mě v neděli, když jsem se bavil s Robikem, tvrdil opak. To mě mrzí, s tím nesouhlasím, proti tomu protestuji, ale to je tak všechno co proti tomu můžu dělat. 😎
TAKŽE V ÚTERÝ V 16,00 HOD NA KRUHÁČI! A napiš něco o Koridě. Dal ti Vajda Jelínek špůrta (je to výbornej špůrtér) a nebo ti ujel dřív?
Tvůj Uickey

Středa: 170 km. Ráno jsem vstal a v 5,30 vyjel směr Červený Hrádek u Jirkova u Chomutova na školení, které zajíšťovala f. Scott&Hagget. Bohužel Kristián Hynek nepřednášel a v 16,15 tedy vyrazil zpět do Sokolova. Z Kyselky až do Varu jsem si dal jako připomínku že je Lopatárenská středa úsek za kamionem. Posledních 14 dnů laboruju s výškou sedla a bolí mi z toho všeho kolena. Zítra repete. To vstávání je na morál.
Středa: 10 km MTB – zevling po Březové, 2 hodiny plavání

Úterý: 100 km. Pávis sice nepřijel i tak jsme si dnešek užili. Já, Onťas, Tiby, Palinko a Váša. Trasa přes Luby do Německa a úzkými silnicemi absolutně bez provozu nad Zwotu a do Klingu a pak přes Ashberg a Bublavu domů. Nebyly to žádné dostihy, jen občas jsme si zrychlili do kopečka. Cesty přes hranice v Lubech a Bublavě jsou s novými asfaltkami. Už teď se těším na repete. Fakt se mi to líbilo. Kdo dnes nebyl na švihu o hodně přišel. Vašek jel pěkně. Musel jsem ho pochválit.
Úterý: 90 km

Pondělí: 60 km. Ráno do práce a pak jsem vyjel až v 19 jelikož bylo odpoledne pršelo. Kompenzačně na Chodov a přes Boučí na Březovou a dom.
Ještě pár pár postřehu a odpovědí Fišimu z Marjánskolázeňského víkendu:
– Ondra “Čočkin” Stránský je svéráz. Zatímco na 130-tikilometrovou Medicu odstartoval s jedním bidonem, tak tentokrát nastoupil na start v dluhasech a windstoperovou bundou. Že se “po startu prudce oteplí” ((c) Tibor) bylo jasné úplně všem až na Ondru. Zbytečnými chybami se připravuje o lepší umístění.
– Člen druhodivizní stáje PSK Whirlpool Petr Čermák nejel naplno (viz. snímky) a raděj posílal polibky fotoreportérkám. Asi ho vůbec netrápí, že konkrétně se mnou má pasivní bilanci. 😎
– Tomáš Strnad se mi líbí jak závodí, ale jezdí v delších kopcích hroznou “cukaturu” a tím se vysiluje. Nastoupí si, zvolní a když ho ček předjíždí zdá se že má dost, vzpamatuje se a zase si nastoupí. Podnět pro jeho trenéra.
– Milan Šplíchal jel neuvěřitelně kopec z Kynžvartu na Kladskou a sjeli jsme ho vlastně až za horizontem. To bylo výborný a může jen litovat, že neuvisel Ježkovi a jeho parťákovi Slámovi. Zato pak ty fugy, který nechával a který ničily tempo – a týmový kolega Míra Brill rovněž – byly trestuhodný. Přitom tohle se cvičilo na prvním společném švihu SCM v Chebu … odkud Míra předčasně odjel, že ho to nebaví…chybějící látku by si měl co nejdříve doplnit! 😎
– Míra je vůbec kapitola. Mám ho rád a přeji mu, ale o správnosti nastolené cesty – tedy mě – nepřesvědčuje. Jakto, že při těch vědeckých tréninkových metodách jede ve skupině se 3 juniorama a 3 veteránama? Pravda v sobotu jel bajkovej pohár a já jen kriťas, ale i tak by měl být někde jinde. Podnět pro jeho trenéra. 😉
– Roby Vokáč měl crash. Zaparkoval se do stojícího auta u kraje vozovky. Na sklopenou hlavu jsem ho upozorňoval, když ještě jezdil s námi švihy mnohokrát. Tak teď už se snad ponaučil. Takže hlavy vzhůru!
– Fába si dal na zahřátí kopec z Hleďsebe na Kynžvart. Všichni byli (já určitě) rádi když v Kynžvartu odstřídal a uhnulo se doleva a jelo chvíli z kopce. Mimochodem viděl ho někdy někdo, že by měl tvář zkřivenou úsilím? Prostě že si dává? Kdo mi pošle snímek má u mě čokoládu.
– 2 ženy ze Slávie Praha jeli jak v neděli tak především v sobotu na kriťasu velmi dobře a srovnatelně s těmi lepšími amatéry.
– Přestože pár lidí ze skupiny ve které jsem jel v neděli nadávalo na jezdce od Vokolka Davida Klímu, tak zastávám názor, že jeden hlasitej organizátor tempa a střídání je přínosem a děkuju mu za to “ředitelování”.
– Jirka Folvy je závoďák a dělník asfaltu a dřel jak kůň, akorát ty řeči, že je starej (28 roků) by si mohl odpustit a nechat jinejm, povolanějším.
– Při těch pár společných momentech na švihu na mě udělal výbornej dojem Míra Zakuťanský (carboňák s Rivalem). Přišlo mi, že na to vyloženě má. Ale to závodění mu nějak nejde.
Pondělí: 0 km, plavání 2 hod

This entry was posted in Vikingové. Bookmark the permalink.

11 Responses to Vikingové 16. 6. – 22. 6.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *