Vikingové 18. 8. – 24. 8.

Uickey
Za tento týden: 460 km
Celkový počet: 18310 km
Hmotnost: 83,0 kg
Vašek Viky
Za tento týden: 370 km
Celkový počet: 8059 km

Neděle: 45 km. Se mi nechtělo. Takže Kraslice – Chodov – Loket – Soko.
Neděle: 30 km. Soko – Kraslice

Sobota: 85 km. V Dukovanech začínal silniční závod v 10,05 a tak budíček v penzionu “U Kaplicky” již v 6,30 abychom prjeli cca. 20-ti kilometrový okruh alespoň autem. Kadeti a tedy Vašek ho jeli jednou (a ten již startoval v 9), já veterán 2x, muži do 40 3x a Tom jako mladší žák jel menší okruh jen kolem nukleární elektrárny. Na rozjetí jsem si to dal za Tomem a mezitím odstartoval Vašek. Tom vybojoval 5. figuru a pastelky a kalkulačka jako ceny ho neminuly. Vašek vyhrál kadety. Měli společný start s juniory a ženami a závodu se účastnila i početná reprezentace Spojených arabských emirátů a mezi ženami Jarmila Machačová. Většina závodu na čele probíhala tak, že Machačová jela špic a za ní bylo poskládáno asi 8 arabů s Vaškem. 😎
Já vystartoval 5 minut po mužích (např. Rosťa Krotký, Hirt, Jeřabina) s ostatními veterány (Rosťa Man, Pavel Grueber a nebezpečně vypadající rideři z Hodonína) a jelikož to vypadalo na trvalý déšť a prvních 3 – 4 km se jel v silném protivětru nebyla nouze na pár dramatických momentů, kdy nikdo nechtěl jet špic a se brzdilo a vůbec to bylo nebezpečný. Nemám zapotřebí se někde složit a tak jsem hned asi na 2 km poodjel a když ani v první vesnici kdy se zatočilo doprava a vítr začal foukat do zad neměl nikdo chuť jet se mnou, tak jsem si dal časovku jednotlivců a do cíle si přivezl 4 min.
Odpolední časovku jsem jel na kole bez hrazdy a s normálními koly a celkový vítěz Krotký Rosťa mi dal asi minutu a ten měl hrazdu a kapku na hlavě. To docela jde. Veterány jsem teda zase vyhrál. Moc se ve formě necítím, kolena mi bolí více či méně, váha stagnuje a hlavně mi schází ty “devastující” švihy s Radkem Fišerem.
Sobota: 60 km. Silniční závod + časovka na Dukovanských okruzích.

Pátek: 0 km. Přesun do Třebenic na Zítřejší “Dukovanské okruhy”.
Pátek: 0 km

Čtvrtek: 60 km. Pakec v práci. Jentaktak jsem stihl sraz a ještě na kole vyřizoval telefóny. Na srazu jen Onty, Tom Linhart z Kraslic a já s chlapci. Takže Vašek jel s klukama na Franťáky a já s Tomem přes Chlum za nima tempem méně než kompenzačním. Tomáš už trochu pochopil výhody “háku”. Jenom včasné přehození na lehčí furt abych mu připomínal. A čím méně jezdím tím víc jím.
Přál jsem si dlouhé kliky, ale někde jsem čet, že při problémech s koleny nasadit co nejkratší kliky. To má logiku. A navíc ani u dlouhejch chlapů z ProTour se moc nějaký 180-ky nepěstujou.
Pro zajímavost výběr:
Profesionista výška v cm délka klik v mm
Damiano Cunego 169 170
Chris Vande Velde 180 175
Kim Kirchen 173 172,5
Pippo Pozzato 183 175
Andy a Frank Schleckové 186 172,5
Ricardo Ricco 173 172,5
Cadel Evans 174 172,5
Thor Hushovd 183 175
Alberto Contador 176 172,5
Tom Boonen 192 177,5
Alessandro Ballan 190 175
David Millar 192 175
Bradley Wiggins 189 175
…..
Prostě jen u Toma Boonena jsem narazil na kliky delší než 175.

Čtvrtek: 60 km. Pecky s Onty a Tomem Linhartem do FL a zpět do Nebanic. Pak krokáda s tátou a bráchou dom.

Středa: 70 km. Po 14-ti dnech na Lopatárnu. A byla to Lopatárna rekordní. Takhle rychle se ještě nejelo. Musím říct, že i já jsem měl docela dobrý pocity a že jsem se docela unavil. vašek vydržel s jedním napojením necelou půlu. Když asi ve 13 kole procouval na konec balíku, tak jsem se mu snažil pomoct a jezdil před ním hodně vzpřímenej a držel se za hroní klandry, ale i pro mě to byla šichta a tak jsem nakonec uvítal když odpadl a já se mohl přikrčit a zakousnot do představce.
Kája Kopr mi taky včera sdělil, že je poslední den na přihlášky na Vary a že teda má pro mě fleka. Takže teď rychle vyřídit Eliťáckou licenci a začít pořádně jezdit, protože to co jsem jel doteď byl jen slabý odvar a kopie cyklistického závodu v cyklistického závodu.
Bohužel od víkendu, kdy jsem najel 200 km na crosu a bajku a tedy v SPD-pedálech mě čím dál víc bolí kolena a zvláště levé mi i znesnadňuje chůzi. 8-(
Středa: 50 km. Lopatárna

Úterý: 100 km. Dnes jsem si švih neužil. Začalo to slibně: na srazu hojná účast (Tibor, Jan, Jointy, Palinko, Tom, Aleš, Ondra Čočkin a sámoška můj Vašek). Směr FL, Luby tempem k 33 km/hod, ale poté se začlo blýskat a hřmět. Takže jsme to 2x v Německu otočili a nakonec stejně zmokli. No hlavně, že jsme nenakoupili od blesku.
Úterý: 120 km

Pondělí: 100 km. Těžké jsou rozjezdy po dni volna a totálního přejídání. Ráno cestou z Kraslic byla navíc zima jak čert. Odpo už to bylo lepší. Teplota i pocit. Dal jsem to na Frantovky a přes Cheb domu. Zítra snad skončím dříve a něco najedu ať mám aspoň 150.
Vašík si asi dělá z tatínka srandu. Do deníčku si napíše plných 7 km!!! 😎
Pondělí: 7 km MTB ……+50 km silnice

This entry was posted in Vikingové. Bookmark the permalink.

9 Responses to Vikingové 18. 8. – 24. 8.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *