Vikingové 30. 6. – 6. 7.

Uickey
Za tento týden: 720 km
Celkový počet: 13920 km
Hmotnost: 83,0 kg
Vašek Viky
Za tento týden: 335 km
Celkový počet: 6332 km

Nedělní poledne na Božáku.

Neděle: 140 km. Po včerejších kopcích v německu dnes jeden velkej kopec v česku. Klínovec. Hvězdicovou jízdou chebské, Sokolovské a mariánskolázeňské sekce jsme se setkali ve Varech u závodiště a pak přes Velas, Merklín, Mariánskou a Božák až nahoru.
– balík čítal odhadem přes 20 lidí a 2 bajkery (Tomkina a Karlose).
– Na Klínovci první Fiši, pak Míra Rajšl evidentně jedoucí v nebývalé pohodě a já se tam dosoukal 3-tí. Brillák ale skončil na Božáku.
– Kája jel zase na tom svém karbotraktoru Scott jak zvíře. Na Klíňáku 4-ej, ale poslední kilák jel terénní cestou.Valí do kopce, po rovině i z kopce. By mě zajímalo jestli je to tím kolem a nebo … čím to vlastně je?!
– Na Klínovci bylo nebývale teplo. I když jsem tam přijel durch, cestou dolů mi zima nebyla.
– Tempo bylo výborné. Na vrcholu Klínovce jsem měl průměr 29,8 km/hod.
– Stehna mám bolavé. Zítra bude tak 2,5 – 3 hoďky jódlovačka.
Neděle: 40 km

Nevěstě to moc slušelo

Sobota: 140 km. Moc dobře jsem si dnes zajezdil. Jelo se s TeamBikem Březová na svatbu Dády a Lukáše. Kucí jeli na bajkách a já si vzal krosáka, že to pak vezmu přes bundes a Kraslice. Tak to také bylo. Připojil se ještě Fishi a Mira Brill s Tomem Strnadem všichni 3 na silničkách. Jelo se svižně (AVS 31 km/hod) a za Adorfem jsem začínal pociťovat hladík, v Klingenthálu jsem už neměl pití a to ještě čekal výjezd na Ashberg. No nakonec jsem to dokvrdlal s Fishim domu. Brillák s Tomem jeli ještě dát berg do Jindřichovic.
Myslel jsem si, že pojedu na závody do Roudnice, ale je to daleko a 4 hod strávit v autě se mi nechce.
Sobota: 65 km

Pátek: 130 km. Po včerejším odpočinku bych si myslel, jak mi to pojede a že po budu nechávat díry v asfaltu, ale opak byl pravdou. Pěkně blbě se mi jelo přes Loket, Bečov, Mariánky, Kynžvart, Nebanice. Inu Kreuziger měl loni na Vueltě taky největší krizovku po dni volna. Takže je třeba každý den sedět na kole a alespoň 50 km namotat.
Pátek: 50 km

Japonská bota

Čtvrtek: 10 km. Hrozící bouřky a voda ve velkém mě donutili k zevlingu a přísunu kalorií. Nevadí, zítra si to vynahradím.
Kurýr mi přivezl nové japonské boty s karbonovou podrážkou, jak se sluší a patří.
Sundám je až ráno.

Čtvrtek: 50 km okolo Plzně s Palinkem.

Další snímky na www.bikebase.cz (c) Jan Kotal

Středa: 70 km.Na Lopatárně v Plzni.
– Tibor se omluvil a tak jsme jeli s Milanem Šplíchalem a Petrem Smaržíkem a Vašek už čekal na okruhu.
– I když je hic jak v pekle tak při stálé rychlosti nad 40 km/hod to není tak strašné, ale bidon byl suchej už 10 kol před cílem.
– Dnes se mi to zdálo jakési rychlejší a posledních 10 kol to bylo vyloženě “peklo” a já byl rád, že je už cíl.
– Vašek vydržel 15 kol – jasný posun vpřed.
– Na špici jsem se ocejtil 3x, ale jel hóódně zadrženě … to abych měl sílu si pak nastoupit do vlaku.
– Bylo méně lidí než minulý týden.
– Milan “jan” Šplíchal jako jediný junior vydržel celej závod (i když měl i trochu štěstí když favorit kategorie juniorů přetrhl ve špůrtu řetěz) a odnesl si pěkné ceny (i za nějakou prémii) – závodní týpek tento Milan.
– Frantík Raboň je fešák a když vedle něj člověk stojí, tak si připadá jak vedle naleštěný sportovní mašiny o obsahu 1000m3 – ta síla z něj čiší.
– Ale i z ostatních: Spěšnýho, sparťanů, Hlaváče. Ale taky jsou tam borci do kterejch bych to neřekl a jezděj taky výborně a se mi zdá, že s polovičním úsilím proti mě. Třeba šéf Sparty Rubáš.
– Karel Kopr ze Slávie jezdí aktivně. Je u každýho 2-3 nástupu, umí to a po zásluze celkově na bedně. O to víc si cením jeho skalpu v časovce na krajáku.
– Pedro Volánek a Karel Antoš jeli do Plzně kolmo, dali Lopatárnu a pak i kolmo dom. Jezdím hodně, jezdím rád ale do téhle 3-oj kombinace bych se asi nepustil.
Středa: 50 km

Je to prostě Bejk (www.roadcycling.cz)

Úterý: 120 km. 20-ku jsem dal před srazem. Musel jsem si doma poradne nafouknout zadní kolo. A sem si rikal, že to včera nejede. Na srazu Jointy, David, Palinko a Aleš. Čekali jsme ještě na Tibora ale ten nedorazil. Jointy hlásil, že je mrtvej ještě po neděli a tak pojede jen do Franťáků a tak taky udělal. David potřeboval za brudrem do ozdravovny a tak jsme z Chebu namířili do Kynžvartu a cestou nabrali Káju Brabce. Ten na svém libovém karbonovém Scottu hrál hlavní roli zejména z Kynžvartu do Soko. V Chebu jsme potkali v protisměru Robyho na bajku a kdybych na něj nehouk ani by si nás nevšiml. Zase hlava skloněná. Za Chebem nám Miloš ve Volvu jel špic a zvýšil průměr. Vydržel jsem nejdýl, ale taky jsem měl nejvýhodnější pozici hned za károu. Díky Mildo. V Kynžvartu jsme nechali Davida, malej Máša nám doplnil pití a dojeli jsme ten zbytek domu ve 3-ech. Aleš nás za Jesenicí taky opustil. Kája byl čerstvější a tak si dával lehčí interválky, ale já s Palinkem už jsme tolik elánu neměli. Kája má prý jen 6 tisíc. Se mi ani nechce věřit.
Jinak se během tréninku nic zvláštního nestalo. Pěkný to bylo, jen ten čerstvější Kája mi pil krev, že nám ujížděl v kopcích. 😎
A zítra s Tiborem a Mildou Šplíchalem na Lopatárnu.
Jo a na obrázku si všimněte těch kulturistickejch stehen novýho mistra republiky. Tak to by se mi taky líbilo.
Úterý: 30 km

Ondra při nedělním mistráku v Jindřichově Hradci - pěkné fotoreportáže na www.roadcycling.cz

Pondělí: 110 km. Po neděli jsem se na kolo vyloženě těšil a když mám něco nového jede se mi ještě o 50 percent líp. Návlékl jsem se do čerstvě vyhraného bílého dresu a dal to na Kraslice a po německé straně do Lubu, kde přišlo první vypruzení. Na spojnici mezi hranicí a Luby je paradní asfalt a cestáři pokládali ještě jednu vrstvu do které jsem v plné rychlosti vlít a na gumách mám asfalt ještě teď. Pak přes Frantovky a mezi Nebanicemi a Kynšperk vypruzení č. 2: bruslař se “zrcadlovkama” na očích v protisměru. Neslyší auto, takže čumí pro jistotu do země a soustředí se na svůj styl “zeširoka”.
Ondra mi meldoval, že Sparťaní jsou s mistrákem republiky vcelku spokojení. Mají mistra 3+20-káře … ale toho Heby je škoda.
Véna v Plzni trénuje. Aby měl odpověď až se středeční Lopatárna zeptá co dělal včera. 😎
Pondělí: 50 km

This entry was posted in Vikingové. Bookmark the permalink.

9 Responses to Vikingové 30. 6. – 6. 7.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *