Sedmá středa

Před začátkem trochu komplikací, ale není nic co by se nedalo řešit. Tedy z technického hlediska. Tratě na stráni nebyly vhodné pro závodění a tak společný přesun do lesoparku (budoucího zooparku) za golfem. Sestava s letošními nováčky – Fišim, Evičkou, Pavlem Makoňem a také Martinem Bencem. Do těch zkušenějších s těmito závody pak patří Bájo, Tomík Benc a já.

Martin

Martin

Eva

Eva

Tentokrát se jeli pouze tři závodíky, přesto pro nás slabší to bylo maximum. Nejprve dvakrát vyřazovacím (jednou klasicky a podruhé italsky) způsobem krátky rovinatý okruh a pak hromadně s jedním výjezdem. Tomík a Evička si vlastně závodili pro sebe, ale nutno podoknout, že opravdu závodním tempu, i když vítězství měli v kapse.

Klasická vylučovačka – poslendí končí – neprve společné rozjetí a pak docela souboje (jen Ráďa nesmel odjet). Prvním odpadnutým byl Martin, pak už to vypadalo na Fišiho, ale udělal jsem chybu a byl jsem to já. Třetí z kola musel Bájo a v závěrečném souboji o šířku pláště těsně neuspěl Pavel.

Pavel

Pavel

Hummel

Hummel

Italská vylučovačka – první končí – na zahřátí čtyři kola a pak vítěz odpočívá. Ráďá a Bájo začali rychleji a tak si udělali trochu náskok. Já vezl za sebou Pavla s Martinem. Za druhou zatáčkou jsem chtěl zkusit dojet ty dva vpředu a jak jsem myslel na to co bude, vyjel jsem z trati. Rázem ztráta půl kola. První zkončil Fiši, pak s přehledem Bájo, poté Martin udolal Pavla a na závěr souboj můj s Pavlem jsem prohrál.

Závěrečný hromaďák byl upraven tak aby ti výkonější si museli dát víc do těla. Proto “hobící” 5 kol, Bájo 6 a Fiši 7. Ženy a děti 1-2, ale sami si přidali na 3 (Eva vlastně 4 – chtěla dojet Radka a asi se jí to povedlo, protože dojeli společně). První cílem projel Pavel, který po celou dobu jel v kontaktu s Martinem. Pak dorazil Bájo a jen kousek chyběl Fišimu ke “splnění úkolu”. 

Bájo

Bájo

Evička vyhrála

Evička vyhrála

Celkové pořadí: Radek 6 bodů, Pavel 7, Bájo 8, Martin 10 a Hummel 14

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *