SMS o Březovském biku z lavičky od Štafle

Zapisovatelky Monika, Gábina, Iva a P. O.

Po závodě... a kdopak uklízí trať?

Po závodě… a kdopak uklízí trať?

Martina Harzerová a Lucie Csipková pořizují fotodokumentaci

Martina Harzerová a Lucie Csipková pořizují fotodokumentaci

Minule jsem počásko trochu zakřikla, a tak jsem celý týden musela čarovat, aby tentokrát nepršelo a bylo tak, jak to máme rádi. Že se podařilo, to už víme, a jak jsem to tentokrát viděla já z lavičky od cíle?

Ráno jako vždy dětí jako smetí, nejvíce už tradičně Ašských bikerů. Start a závod maličkých konal se na louce na kopci a jak jsem stihla jedním okem omrknout, byl samá zákruta. Kulisa jako vždy výborná a nadšení dětí, kromě toho mého, bylo veliké. Nejcennější trofej medaili si odnesli všichni a k tomu nějakou tu dobrůtku na doplnění cukrů. Od starších žáků se startovalo už tak, jak jsme zvyknutý dole na rovince, takže ti, co byli u stánku, měli vše pěkně pod kontrolou.

Lukyn a Panzi

a Panzi

Fiši blekotá do mikrofonu

Fiši blekotá do mikrofonu

Péťa Ontko ujíždí před Tomkinem

Péťa Ontko ujíždí před Tomkinem

Trať byla úplně jiná. Tradiční kopec nahradily serpentiny po lese, kolečka byla menší, ale bylo jich zase víc. My z časomíry jsme viděli už po prvním kole lehce zničené obličeje, takže asi výživa jak má být. Přes počáteční negace se trať všem, s kterýma jsem mluvila, líbila a svůj úspěch slavila.

Osazení pohárové, takže jsme mohli juknout např. na Vojtu s Lubošem, kterých se musím zeptat, co sypou, protože CCNP 642-902 i na konci závodu se tvářili, že oni vlastně vůbec nejeli, Ráďu, který sliboval vítězství, pokud budeme fandit, a my asi fandili málo, Míru s novou image vousatého muže, což není dle mého příliš aerodynamická vizáž a k těm oholeným nohám mi to prostě nejde :), Hondzika, který to i s vrtulkami na hlavě došlapal na stříbro, Víťu Hanuše,

ďábel a taky dle mého Borce Lukáše, který si z toho udělal maratónek a koleček jel myslím 11. Další medailový víkend to byl pro Peťu Ontka, který už ty medaile za chvilku bude házet do sběru :), pro Tomsíka, ale i pro silničáře Csipoliniho.

Csipollini v klopénce

Csipollini v klopénce

Čipi ml. s trubkou v trávě

s trubkou v trávě

Péťa Toms na svém vyšperkovaném kole

Péťa Toms na svém vyšperkovaném kole

Vlastně nás musím pochválit, protože všichni Šmoulové od nejmladší Elišky až po nejstaršího Jirku /promiň/ vyfasovali kovovou ozdobu.

Trochu nám ovšem chyběla děvčata, Brabčák a taky Šmoulata. Roby si raději nechal sádru sundat až v pátek, Palinko ml. sebou raději fláknul na Lopatárně, taťka usoudil, že mezi námi děvčaty je přece

jen nejlíp a vyměnil gripy za stopky, Peťa Rajda provokativně kulhal, i když šel pro pivo, no a já si pořídila tu testosteronovou bouli na bříško místo výmluvy.

Honza Vokáč měl plné ruce práce

Honza Vokáč měl plné ruce práce

Mones

Mones

TBB

TBB

A co ještě bylo a nebylo? Bylo maso a asi bylo dobrý, protože když chtěli sudí, už nebylo, bylo pivo, které taky došlo a nebyly toalety. Byly medaile a ceny do 5 místa a byl jeden protest. A můžu za něj já. Snad slunce, či útlak krve do mozku a nebo prostě proto, že jsem máčo, jsem prohodila žáčky, za což se jim opravdu omlouvám, ale bít mě můžete až tak za 14 dní jo?

A protože počasí nám opravdu přálo, přesunuli se Šmoulata a spřátelené oddíly do Sokolova, kde jedli a pili a klábosili až do… Jen ty Kluci z Kluče by se měli naučit pít…

Fotky, výsledky
Fotky od různých autorů, titulní od manželů Rousových. Popisky a výběr Fiši.