Vašek vítězem závodu ČP

O uplynulém víkendu Vašek dosáhl na svůj dosavadní největší úspěch. Ve Zbraslavi u Brna vyhrál v neděli 4. díl Českého poháru juniorů v silniční cyklistice, když do cíle dorazil osamocen po úniku. Dle jeho slov byl pro vývoj závodu rozhodující okamžik, kdy se v polovině cca. 100 km trati peloton v silném větru rozdělil na 2 skupiny a dále pak moment, kdy se zdálo, že 4-členná skupinka uprchlíků s Vaškem bude dostižena, avšak ten pokračoval dál sólově v úniku a dovezl si do cíle více než 20-ti sekundový náskok před spurtující skupinou, kterou přivedl Vaškův tréninkový parťák z SCM Louny Vojta Nipl a Athanasios Markos z Mapei Olomouc. 

Pohár ze Zbraslavi

Pohár ze Zbraslavi

V sobotu se jel, jako 3. závod ČP, kritérium v Soběslavi, kde pro něj na neoblíbeném okruhu, plném zatáček dokončil na 12. pozici. V celkovém hodnocení Českeho poháru, tak nyní figuruje na 8. místě.

Nadcházející pohárové závody bude hostit 16. a 17. 4. 2011 Kynšperk a na programu je sobotní časovka jednotlivců a nedělní hromadný závod.

This entry was posted in Otvírák. Bookmark the permalink.

5 Responses to Vašek vítězem závodu ČP

 1. Renata G. says:

  Fakt dobrej, gratulace!

 2. Hummel says:

  Super výkon, gratulace

 3. Ontko says:

  Výborný. V úterý na tréninku mi přislo divný, že jsme Vaška horka-těžko docvakli, když si zkoušel únik. Úniky mu zřejmě jdou.

 4. Michal Kyjovský says:

  super výsledek, gratulace

 5. Radek says:

  Takovej hubenej a tak rychlej :-).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *