Vaškův další pracovní týden a další křest ohněm

Na startu ČP mužů

Na startu ČP mužů

V přípravě na vrchol silničářské sezóny,  mistrovství ČR silniční cyklistice, které se koná v Příbrami (2. – 6. 8.2011) má další “pracovní” týden za sebou. Po pondělním vyjetí na 55 km, následoval úterní tempový trénink sólo a ve skupině na 130 km. Ve středu pak nejprve 120 km základní výtrvalosti a odpoledne závodních 55 km na Lopatárně, kde již tradičně skončil těsně pod stupni na 4. místě až v závěrečném spůrtu juniorů. Potřebný bod na průjezdu by mu tentokrát vynesl vítězství a byl k němu blízko zejména při opakovaném odskočením s panem Milanem Kadlecem. Ve čtvrtek pak 90 km projet část trati Ostrovské stovky a v pátek kompenzačních 55 km ze školy a do školy. To již opatrně a jen na roztočení nohou. V sobotu Vaška totiž čekal premiérový start v závodě Českého poháru mužů Elite, kde mohl startovat ještě jako junior po vyřízení potřebné administrativy s ČSC, SCM, trenéry a lékaři (a tímto ještě jednou děkuje p. MUDr. Fišerovi).

Vašek v 6-ti členné skupině v pokusu o únik

Vašek v 6-ti členné skupině v pokusu o únik

Na trať 3. dílu, který se jel na 11. okruhů Senec – Druztová – Dolany – Zruč se postavilo 80 závodníků (peloton ve 4. okruhu ve stoupání na prémii). Pro Vaška byl jasný cíl: dokončit. Nicméně jel aktivně, nebál se “velkých kluků” a v průběhu závodu se dostal s dalšími 5-ti jezdci (Jakub Svoboda, Václav Hlaváč….) do úniku, který odolával rychle jedoucímu pelotonu cca. 20 km. Přestože zvláště poslední kola byla na morál a z hlavního balíku se naustále nastupovalo (nebo naopak odpadalo), tak Vašek proťal po 165 km cílovou pásku na 30. místě s rychlostním průměrem přes 40 km/hod. Vyhrál Klabouch z Nutrixxonu před Okrouhlickým ze Sparty a Bambulou z Budvaru.

V neděli pak čekaly další domácí závodní kilometry v Ostrově na O100. Přestože euforie jezdců TBB byla po Medice veliká, na start se nakonec s Vaškem postavil jen Radek Fiši a ten ke vší smůle hned po startu roznýtoval řetěz, takže na týmovou taktiku nedošlo. Závod byl rozhodnut již poměrně brzo když po stoupání na Fojtov ujel Vašek s největším favoritem Fábou, který ho pak “nechal” u viaduktu v Plazivci o dojel si tak sólově a očekávaně pro prémie i celkové vítězství, stejně jako Vašek pro stříbro.

Celkově to Vaškovi za týden dalo 770 km, z toho 315 km závodních.

This entry was posted in Novinky, Vikingové. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *