Velikonoční víkend

O prodlouženém velikonočním víkendu čekali na naše závodníky dva závody Karlovarského poháru a jeden závod Becker cupu. Jako první se jelo v sobotu na vrchu Háj v Aši. Tradiční Ašský bláteník měl letos excelentní účast podpořenou řadou Německých příhraničních závodníků.

Mezi chlapci 7 – 8 let startoval Tomík a hned od úvodních metrů si jel sólo závod. V cíly měl nakonec náskok skoro minutu před dalšími. O kategorii výš startoval Kouty a i přes start z posledního místa se probojoval i díky spurtu na 11.místo z 20ti závodníků. O další kategorii výše startovala Karolína (i když patří do nížší) a i tak se probojvala na stupně vítězů. Výsledné druhé místo je výborné.

V hlavním závodě startovaly všechny kategorie od kadetů po nejstarší veterány najednou. Naše barvy postupně hájili Petra, Palinko, Luky, Onty, Tomsík, Bájo a Fiši. Nejlepší start měl dle předpokladů Pavel, ale hned v prvním kole kvůli přetrženému řetězu z vedoucí skupiny odpadl. Ačkoliv řetěz zanýtoval (díky Tomkinovi) a zkusil pokračovat s velkou ztrátou, přetrhl podruhé a odstoupil. Zato Radkovi se start moc nevyvedl, ale postupně se probojovával dopředu. V absolutnímpořadí uzavíral desítku, ale v kategorii byl 6. Velmi dobře odstartoval Onty, ale postupně se propadal. Přesto s konečným 7.místem v kategorii je spokojenost. Výborný závod odjel Tomsík,  který se držel v prostředku celéhostartovního pole což mu vyneslo skvělé 2.místo v kategorii. Protrápený závod si odjel Bájo. Po celá 4 kola se trápil s bolestí zad. Podle výsledkovi dojel 12.mezi čtyřícatkami, ale v padesátkách (kam patří) by byl 4. Velmi smolný závod absolvoval Luky. Běhěm jednoho pádu ulomil oba růžky a následně píchnul přední kolo. Tudíž DNF.

V absolutním pořadí ženských kategoriích jsme měli pouze na startu Petru a ta se s tratí vypořádala na celkovém 10.místě. Mezi juniorkami byla lepší pouze jedna Němka.

V něděli se naše barvy trochu rozdělily. Tomík jel na sprinty do Chrástu (becker cup) a zbytek si dál Kozí vrchy.

V Chrástu pořadatelé připravili pro závodníky 900m okruh a jeli jej jak dospěláci tak děti. Zejména děti s ním měli trochu problémů a ne zřídka padali. To se stalo několikrát i Tomášovi. Přesto dokázal obě své rozjížďky i finále vyhrát. Ve všech případech, ale musel bojovat z druhé pozice.

Kozí vrchy s naším zastoupením byli rozhodně lepší. I výsledkově jsme prosadili více. V dlouhém prudkém stoupání si pro satisfakci ze soboty dojel Palinko, který byl na kopci v absolutně nejrychlejším čase. Ostatní bojovali o pódiová umístění v kategoriích a také se zadařílo. Mezi mastry 3 jsme měli dokonce dvojnásobné zastoupení. První Tomsík a druhý Bájo. Těsně pod stupni (bramborový) dojel Onty. V kategorii mladších žákyň (ve starší kategorii) si pro vítězství dojela Karolína, a protože tohoneměla dost dala si po dojezdu ještě jeden se ve své kategorii a ten také vyhrála.

Bohužel cyklo cestu do Lokte nezvládl natěšený Kája, který v Těšovicích podklouzl a pochroumal si ruku.

 

.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *