Poslední aprílový víkend

Poslední dubnový víkend se závodilo jak na silnici tak v terénu. Nejprve se jelo v Aši v okolí rozhledny na vrchu Háj. Druhý závod Karlovarského poháru MTB měl díky zařazení do německého Cube poháru silné Německé zastoupení a naši závodníci se ve startovním poli neztratili, když celkem 6x se postavili na stupně vítězů.


Mezi nejmenšími závodníky si velmi dobře vedl Ondřej Kodl. Po startu z poslední řady se prodral až na čelo závodu a po zásluze byl nejrychlejším chlapcem. Nejmladší závodník celého závodu byl Jakub Kopecký, kterému jsou 2 roky a ve svém prvním závodě obsadil 6.místo mezi kluky.

V kategorii do 10.let se nepovedl start Tomáši Bencovi, ale bojovným výkonem se probojoval těsně za vedoucího závodníka. Ve finiši mu pak chyběli potřebné síly a tak skončil 2. V mladších žákyních si suveréně počínala Karolína Poláková, když bez větších problému zvítězila. Navíc pak ještě v hlavním závodě obsadila neskutečné 4.místo mezi juniorkami.
V kadetech si velmi dobře vedl Martin Kofroň, který v závěrečném spurtu s jedním německým závodkem vybojoval bronzovou medaili. Druhý kadet Jakub Kozlík se od druhého kola velmi trápil a závod dokončil na 13.místě.
Závod elitní kategorie nezačal nejlépe pro Pavla Kodla, když těsně před startem zjistil defekt zadního kola. Nejprve ve sjezdovce vyměnil kolo s tátou, v dalším kole sedl zpět na své. Svou stíhací jízdu dotáhl “pouze” na 9.místo. O poznání lépe vyšel závod Rakovi Fišerovi, i když ani on neměl nejlepší start. Přesto se během prvního okruhu dokázal dotáhnout do vedoucí skupiny závodníků, kde pak sváděl pěkný souboj s kadaňským Vojtou Marvanem. Tento souboj nakonec prohrál, ale přesto vybojoval vynikající 2.místo před všemi německými závodníky.
I přes obavy velmi dobrý závod odjel v nejstarší kategorii masters 3 Jiří Toms, který před sezónou přesedla na 29″ “spešla”. V mastrech 1 ještě startoval Lukáš Kopecký, jež standardním výkonem si dojel pro 7.místo.

V neděli se pak jela první etapa Gira Chodov. V elitní kategorii startovali Pavel kodl a Radek Fišer. Oba dva spolu s Tomášem Viktorinem režírovali závod, když v podstatě starali o tempo i o odbourávání soupeřů díky nástupům a zrychlováním. Postupně Palinko odjel s Uickeym. Ve druhé skupině zústal Fiši. Nakonec v závěrečném spurtu vyhrál celkově Pavel Kodl. Radek byl v elitě třetí. Mezi žákyněmi si pro druhé místo dojela Karolína Poláková.

V neděli ještě Tomáš Benc startoval v prvním dílu německého OTV cupu, kde se nechal vyhecovat startem všech kategorií k výbornému “až přepálenému” závodu. Díky Tomu porazil i svého sobotního přemožitele z Aše. Přesto opět bral pouze stříbro.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *