Follonica 2013

Od 23.3. do 31.3. jsme spolu s několika přáteli z jiných oddílů absolvovali najíždějící soustředění v Toskánsku. Naším centrem bylo město Follonica. Celá grupa čítala celkem 20 cyklistů, která se však na tréninky dělila na dvě skupinky – mládež a “chrti”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Úvodní pohled bude směřován na skupinu mládeže (druhý report bude následně doplněn):

1. Celá skupina se v kuchyni spoléhala hlavně na Oli, které však občas byli po ruce i ostatní dospěláci skupiny (Macáni, Tomáš Ch., Iva a Hummel). Jídelníček počítal s polopenzí a případnou druhou večeří na doražení, která se však stala nakonec standardem. Hlavní jídla – koprovka, Boloňské špagety, improvizované “zapečené” těstoviny, rajská, bramborové noky s hovězím ve vlastní šťávě, rizoto, uzené maso s bram. kaší a kuřecí řízečky na cestu domů. K tomu párky, sekaná, polévky, mazanec atd. Velké poděkování pak patří Kájovi Macánovi za zajištění minerálek a Pavlovi Polákovi za obstarání vánoček, rohlíků a chleba z chodovské pekárny.

2. Tréninky –

 1. první trénink po ubytování – prohlídka okolí Folloniky (30 km).
 2. Druhý pak směřoval jako výlet do Piombina, odkud jezdí trajekt na Elbu. Hlavní cíl byl zjistit jak to chodí, cenu a odjezdy. V průběhu cesty dvě krátké přeháňky a trocha bloudění. V závěru část jela v háku za nějakou německou skupinou (77 km).
 3. Třetí den (pondělí)- dopoledne hustý déšť, tak společenské hry, odpoledne po vyčasení kolečko přes Montioni, San Lorenzo, Cassalapi (42 km).
 4. V úterý pak první etapa s náročnějším kopečkem, Suvereto – Belvedere (60 km).
 5. Ve středu cesta trajektem na Elbu a tam kolečko 60km, ale s několika náročnými stoupáními.
 6. Ve čtvrtek pak volný den – bez kola – pěší procházka do Folloniky tam a zpět 15 km.
 7. V pátek pak Královská etapa – Sasseta, Monteverdi, San Lorenzo, Riotorto, Follonica – Před polovinou odpojení Karolíny, která měla velké bolesti kolenou (zbytek cesty dotlačena Hummelem) – původní délka 85 km, kterou si však většina dokroutila na 100 km. Macáni pak dokonce na magických 111,11 km.
 8. Poslední trénink v sobotu měla být exkurze do městečka Voltera (historie a alabastr). Celé horskou časovkou na necelých 10 km s náročným stoupáním označeným v mapě dvěma šipkami:). Vše umocněno špatným počasím. Takže celková porce najetých km činí +/- 400.

3. Anketa dětí před odjezdem domů –

 1. Kvalita jídla, jídelníček a množství jídla bylo hodnoceno známkou 1
 2. Ubytování dostalo známku 2
 3. Prostředí a okolí 1-
 4. Kolektiv a parta 2+
 5. Doprovod a trenéři dostali 1
 6. Nejhezčí trénink – Elba
 7. Nejhorší trénink – Belveder 2x a Voltera 2x
 8. Nejhezčí zážitek – Elba 3x a Anežky pád do bazénu 3x
 9. Nejhorší zážitek – Vítr a déšť

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *