Artamon 2015

Máme za sebou největší cyklistickou akci v Karlovarském kraji pro tento rok. Tradiční Karlovarský AM bike marathon byl opět součástí Kola pro život a tudíž i velmi početná a kvalitní účast. Nás však velmi těší se že jsme na trati byli vidět a nakonec i na pódiu.

IMG_1325

Dlouhá trať – 57 km:

Zde jsme měli zastoupení v kategorii Elite a M23. Elitu jel Palinko a po dobrém startu jej postihl dvakrát defekt a závod nakonec nedokončil.  V M23-29 pak odstartovali Csipi s Kubou a Brillák. Nejlepší start z této trojice měl Brillák, ačkoliv dojel v kategorii 10, nebyl se svým výkonem spokojen Dobrý  start měl i Kuba, ale v průběhu závodu se trochu propadl díky problémům s řazením ve druhé polovině závodu (23.v kat.). Proti tomu Csipi i přes bolesti zad se konstantním tempem probyl vpřed a uzavřel druhou desítku své kategorie.

IMG_0709Pavel Csipka: Artík super = potom co jsme dostali nakonec divokou kartu, jsem se poprvé nemusel po startu složitě probojovávat dopředu a od začátku si jel v klidu své tempo. Opět jsem cítil, že záda nejsou úplně dobrý, ale nohy docela jely a tak jsem si polepšil proti minulému roku skoro o půl hoďky. Za mě spokojenost jak s počasím tak s tratí a hlavně výkonem.

IMG_0849Jakub Nováček: Začátek závodu se mi celkem vydařil, měl jsem dobrou pozici a do stoupání k letišti jsem najížděl s dobrou skupinou. Bohužel mě potkaly technické problémy a v druhé polovině závodu jsem musel několikrát řešit problémy s řazením. I tak jsem do toho dal maximum a do cíle dojel nejlépe jak to šlo. Celkově jsem se svým výkonem spokojený. Chtěl bych tímto poděkovat pořadatelům za výborně zorganizovaný závod, nemluvě o zázemí závodu v cíli, kde mi také depo profi servismanů dalo kolo dohromady.

DSC_0777 (1)Pavel Kodl: Na první kopec jsem vyjel cca 20. Ve sjezdu defekt rozřízlej plašť… Vyměnil jsem to a jel dal ale 7km před koncem další defekt a už jsem neměl duši. Tak jsem se na to vykašlal…

DSC_0106Míra Brill: Trat skvělá, perfektně připravena, ale proste se to v ten den nesešlo. V přípravě jsem udělal maximum a víc nešlo. V prvním kopci nohy jako kámen, pak se to na chvíli rozjelo, ale v té skupině, kterou jsem dojel, nějak nechtěli jet, jeli jak na výlet.  No tak jsem jim ujel a pár lidi ještě předjel.

 

Krátká trať – 37 km:

Zde jsme dosáhli lepších výsledků. Zejména díky holkám. Dáda i Kačka vyhráli své kategorie. Navíc Dáda byla nejrychlejší ženou absolutně a Kačka se v absolutním pořadí probojovala na 4.místo. Dalším startujícím byl ještě Luky, který po startu ze zadních pozic se v prvním sjezdu dostal před Dádu a pořadím se posouval vpřed. Nakonec byl 9. v kategorii  M23-39.

11891172_485458244946909_4354748323691277434_nDana Kopecká:  Jelo se super na to, že jsem byla 2x za posledních 14 dní na kole a celý víkend po “oslavách”. Holt relax je důležitý 😀

ZSC_0115Kačka Lacinová:  První půlka závodu byl propadák. Trvalo až do první občerstvovačky než jsem se rozjela. V tom jsem ale zjistila, že se mi ve sjezdu ufoukl zadek. Říkala jsem si, že to musím dojet ať se děje co se děje. V předposledním kopci jsem předjela tři ženy a doufala, že zadek vydrží těch posledních pár km. Vydržel! Stihla jsem se ještě dostat na celkové 4.místo v ženách. Velké překvapení po tom, co jsem předváděla na začátku závodu.

ZSC_0086Závěrem velké poděkování pořadatelům z AMBIKU za naše závodníky a jim „vystavené“ DIVOKÉ KARTY a další výhody a také Tukanům Bobovi a Pepínovi za fotečky 😀

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *