Ohlédnutí za BB 2017 (drobné úpravy 20.6.)

S odstupem 14 dní přinášíme malé ohlédnutí za prvním ze 2 plánovaných Dní s cyklistikou. V sobotu 3.6. se na Na Výsluní v Březové bojovalo na horských kolech a i kolech bez sedaček. To že celý den patřil soutěžení primárně dětí, svědčí účastnické statistiky – ze 195 startujících bylo 148 dětí a mládeže. V MTB se bojovalo o mistrovské dresy Poháru Peruna junior a děti v cyklotrialu zápolily o body do ČP a o nominaci World YouthGames. Kombinaci obou soutěží si obě strany pochvalovali. Závěrečný den s cyklistikou proběhne uprostřed prázdnin na GP Březové.

Březovský bike

 • Ačkoliv tratě doznaly změn, nepovedlo se je výrazně zlehčit. Přesto náročnost si až 2/3 přítomných pochvalovali (z doslechu a diskusí). Co však závod ještě ztížilo, bylo horké a suché počasí.
 • Jako první šli na svou chvilku slávy ti nejmenší na odrážedlech. Z 8 startujících byli vítězi všichni, neboť závod dokázali dokončit. Pak již vyrazili na kolech chlapci a dívky do 6.let. , kteří jako první svedli souboje o mistrovské dresy. V M6 jej v cílové rovince vyhrál Viktor Michlík z Ostrova a v Z6 s náskokem Lucie Kothánková z Kadaně. Z Březovských barev dojel Péťa Basetlík 4. a Barča Blažková 2.
 • M8 vyhrál s přehledem Štěpán Jedlička z Aše. Tréninková skupina TBB šla na start ve třech, ale hned na startu skončili Ludvík Killinger a Adam Rohožka po kolizi na zemi. Ludvík dál nepokračoval, ale Adam předjel 8 soupeřů a dojel 5. Na čele o “bednu mezitím bojoval Janek Kubín, který nakonec vybojoval bronz.
 • Závod Z8 byl startován dvakrát, neboť se pořadatelům podařilo omylem přeznačit trať na delší kolečko a proto byl závod zastaven a odstartován znovu zkrácený o 1 kolo. Toho nejlépe využila Daniela Králová z Chomutova.
 • v M10 měl TBB dvojnásobné zastoupení, ale ani Matěj Velát (7.) a ani Jakub Vokoun (9.) i přes snaživý a pěkný výkon o pódiové umístění nebojovali. Tam měli navrch jiní a nejlepší z nich byl Vojtěch Hrstka z Chebu.
 • Z10 měli asi nejzajímavější průběh, neboť v průběhu závodu se nejvíce proměnilo pořadí závodnic po jednotlivých kolech. Nejvíce se nakonec mohla radovat Karolína Veselá z Aše. Domácí Anna Havelková dojela velmi těsně 4.
 • V žákovských kategoriích bylo startovní pole nejpočetnější, ale měli jednoznačné vítěze – M12 David Peterka (Ostrov), Z12 Anna Langerová (Kadaň), M14 David Goga (Cheb) a Sára Peterková (Ostrov)
 • Tím bylo ukončeno závodění na zkrácených okruzích a následovali boje na dlouhém 5km okruhu. První vlnu zaplnili všechny ženy a nejstarší veteráni. Navíc losem bylo rozhodnuto, že napříč kategoriemi bude v této vlně předána speciální cena od Algon plus auto (Mazda CX5 na víkend). Vzhledem k náročnosti a délce okruhu, bylo poměrně brzy rozhodnuto.
  • ženy – 1. Kateřina Lacinová
  • ženy II – 1. Dana Kopecká
  • M50 – 1. Pavel Santo (X-team BaNo), 3. Jiří Toms, 5. Jiří Bartoš
  • M60 – 1. Lubomír Brusch (Sweep cycling Chomutov)
  • Příchozí – 1. Michal Blažek
 • Závěrečná startovní vlna ve složení kadeti, junioři, M20, M30 a M40 představovala největší kvalitu a také nejzajímavější podívanou. Po prvním kole byla na čele 7.členná skupinka. Ve druhém kole za to vzal Láďa Fabišovský a zbytek závodu si jel sólo závod. Za ním se pole rozdělilo do 2-3 členných skupinek.
  • Kadeti – 1. Jan Nachmüller (Profisport Cheb), 3. Martin Řezáč
  • Junioři – 1. Karel Tyrpekl (Profisport Cheb)
  • M20 – 1. Pavel Kodl, 2. Jiří Svoboda
  • M30 – 1. Ladislav Fabišovský (Sweep cycling Chomutov), 4. Radovan Fišer, 5. Pavel Csipka
  • M40 – 1. Jiří Kalabis (Hnízdil team Kadaň)
 • Pohled domácích závodníků –
  • Jiří Svoboda – Před závodem jsem tušil, že díky tréninkovému manku, to bude nic moc. Po startu jsem si jel to své a visel jsem na konci první skupiny. Ve druhém kole jsem si ze skupinky vystoupil a jel to své. Kluky jsem měl furt na dohled. Ve třetím kole jsem se chtěl přiblížit k Podhajovi, ale ten mě spatřil a patřičně přidal. V posledním kole jsem se díky stíhací jízdě za Podhajem ještě dostal přes Káju s Eberlíkem. Nakonec výkon lepší než jsem čekal.
  • Kateřina Lacinová – co se mě týče, tak já jsem od závodu úplně moc nečekala, teda spíš čekala že pojedu někde kolem svýho standartu, takže daleko za holkama, kort na takový kopcový trati. Ale docela dobře jsem odstartovala a k překvapení všech jsem tu pozici i držela celé první kolo ? ve druhém už jsem věděla, že Dáda přede mnou je daleko a holky za mnou taky, takže jsem jela tak, abych se nikde nepopravila nebo to nepoložila..? v kopci mě pak předjeli ještě dva masteři a do cíle jsem dojela jenom neuvěřitelnou minutu a půl za Dádou, což asi nikdo (natož já ? ) nečekal.. celý závod se mi líbil, byť kopec v druhé části byl vražednej, ale Březovský bike je srdeční záležitost a jsem ráda, že jsem neudělala týmu ostudu a hájila barvy statečně ? ? a ještě jednou děkuji za skvěle zorganizovaný závod!
  • PavelKodl  – Vše podstatné se odehrálo na dlouhém kopci směrem lobzy. Start se mi povedl a první polovinu jsem jel na čele… Nikam jsem nepospíchal protože závod byl dost náročný jak profilově tak tím vedrem co bylo. Ke konci dlouhého kopce nastoupil fába a pověsili jsme se za něj jen já a Kája Tyrpekl. Ze sjezdu jsme jeli spolu. Ve druhém kole na začátku dlouhého kopce za to vzal fába ale neuvěřitelným způsobem. Když jsem viděl jaké tempo zvolil ani jsem se ho nesnažil nahánět (bylo to jak kdyby zapnul motor) vydal se na ním Kája ale brzy to vzdal a já ho dojel. Ve třetím kole jsem udělal pár drobných technických chyb ale i tak se mi povedlo vzdálit se Kájovi. Čtvrté kolo jsem se snažil už jet jen na pohodu a šetřit se na nedělní závod. V cíli jsme byl spokojený s celkovým druhým místem a prvním v kategorii 🙂
 • Pořadatele děkují Městu Březová (zapůjčení zázemí, “technická četa” pomoc při přípravách, místostarostovi p.Jiříčkoví za předávání cen, starostovi p. Boudovi za pomocí se zajištěním cyklotrialové části atd.), dobrovolnicím ČČK z Březové za zajištění první pomoci a partnerům závodu – Karlovarský kraj, Algon plus Auto, PJ Shop autoservis, Jiří Urban – ČS OMV Sokolov, ISSO, Basketking, Cyklo Makoň, Strojservis Homolka, Vertikal, Isla, LC Sokotrans, A&W automobily, Stav Elektro, Střechy Petr Šíp …

 

 • výsledky – http://pohar-peruna.cz/registrace-2/brezovsky-bike-2016/
 • Fotogalerie – http://maladrza.rajce.idnes.cz/MTB_Brezova_3.6.2017/ (Ondra Husák)
 • http://bikeri.cz/clanek/brezovsky-bike-2017

 • Cklotrialový Report: http://youthgames.cz/?p=1514

Zhodnocení zástupce cyklotrialu R.Janky: “Spojení trialu s MTB jednoznačně hodnotím jako plus. Skvělé zázemí –
klobouk dolů před Honzou Vokáčem z Team Bike Březová, který to celé
zajišťoval. Stany, brána, občerstvení, poháry… prostě atmosféra
velkého závodu. Pro trialisty to bylo příjemné zpestření, doufám, že
stejně to vnímali i lidé z MTB. Provozně jsme si nijak nezavazeli a
tento model můžeme klidně příště zopakovat.

Z pohledu trialu: nižší účast jezdců v Youth Games má dva důvody –
jednak dojezdová vzdálenost z Moravy, jednak nahuštěný kalendář závodů
květen/červen. Pokud jsou závody každý týden a budu chtít jednou
vynechat a odpočinout si, zvolím ten nejvzdálenější. Odpoledne pak už
trochu prořídli i diváci, jak postupně končil program MTB.

Situace v Českém poháru dospělých je stále špatná a nebude moc lépe,
protože část jezdců se rozhodla ČP otevřeně bojkotovat pro nesouhlas s
našim přístupem k organizaci závodů. Na uklidněnou – jedná se asi o 3-5
jezdců, takže tak hrozná ztráta to není, akorát že tato hrstka závodníků
tvořila v minulosti polovinu startovního pole :-) ”

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *