Vikingové 12. 5. – 19. 5.

Písty.

Uickey
Za tento týden: 9525 km
Celkový počet: 430 km
Hmotnost: 85,5 kg

Vašek Viky
Za tento týden: 268 km
Celkový počet: 4053 km

Neděle:  30 km.Mistrovství kraje v časovce Cheb. Na kraják jsem plánoval s chlapci cestu kolmo (těch 30 je akorát tak na rozjetí), ale vzhledem k trvalému dešti jsme jeli autem a Tom ani nejel. No alespoň jsem si od nej mohl půjčit jeho helmu Briko (a zalepil 3 přední velký průduchy). Dozadu jsem měl Spinergy Rev X od Kozlera a vepředu 20 drátový 37 mm vysoký ráfek 2XS a samosřejmě hrazdu. Matroš je na časovku hodně důležitý. Pro zajímavost tabulka, kterou jsem kdysi objevil na webu:
výpočty dokázaly, že v časovce na 40 km s AVS 37 km/s lze ušetřit:
Odstranit košík a láhev = -28 sec
Odstranit malej převodník = -3 sec
Oholit nohy = -5 sec
Návleky na tretry = – 7 sec
Nylonový ponožky = – 4 sec
Časovkářská kapka = – 47 sec
Jednodílnej dres = – 29
Disk vepředu = – 66 sec
Disk vzadu = – 33 sec
Aero kolo vepředu = – 44 sec
Aero kolo vzadu = – 18 sec.

O přesnosti by se dalo diskutovat, ale z vlastní zkušenosti vím, že záleží opravdu na každém detailu.
No jelo se mi dobře a to je pro časovku špatně. Tep mi vyskočil nad 170 pouze 2x (při časovce před 14-ti dny v Chodově tam bylo 170 trvale). Takže jsem si říkal, že to rozbalím až v druhé půlce, ale to jsem tepal ještě míň. Byla sice zima – a to jsou tepy níž – ale i tak jsem měl pocit, že se šetřím, že šlapu moc těžkej nebo lehkej, myslel na blbosti a vůbec neměl pocit soustředění na výkon. Naštěstí ostatní – a zase jich bylo asi díky počasí hodně málo – na tom byli hůře. Správně by měl asi vyhrát Matěj Mrázek, ale ten má tréninkový výpadek a časovku jel s normálním kolem i bez hrazdy. Když jsem viděl v protisměru matadora Pedra Volánka, tak to u mě bylo na jeho vítězství. Matroš, točil a seděl na tom pěkně a navíc byl rozjetej ze „Šumavy“. A i “speciální” motivaci jsem z něj cítil. No nakonec jsem ho udolal o 8 vteřin a celkově tedy vyhrál. To bylo jediné plus. Poslední časovku jsem s Pedrem prohrál (na MR SACu v Mostě) a navíc je to komplexní jezdec a z cyklistických disciplin neumí snad jen kolovou (ale tím si jist nejsem). Karel Kopr byl 3-tí a Jirka Folvy 4.

Radost a dobré pocity z toho teda moc nemám a kdyby přijel Fába, Krummeři nebo Kili či Kozler nemohl jsem vyhrát.
Klady víkendu jsou jen, že ček vyjede na závod i v trvalém dešti (trénink bych oželel) a něco dělá, že jsem vyzkoušel jednici (tu vezmu asi až na Mediku).

Vašek nestačil na dvojci Cykloteamu Ostrov a znovu necelou minutu za oddílovým druhem Davidem Maškem.
A ještě něco je důležité před časovkou: řádně se rozjet a to především v dešti lze jen na válcích či trenažéru.

 Neděle: 25 km. Mistrák kraje Cheb.

Sobota:Kraslickou časovku mám rád. Pořadatelé to mají vychytané, trať je uzavřená a každý rok úplně stejná takže si lze porovnat, jak jsem na tom byl dříve, ceny pěkné, občerstvení taky zajištěné a nakonec ji mám rád i proto, že jsem většinou na bedně. No byl jsem i letos za rovných 7 min. Což sice není úplně špatné, ale celkově mě dal junior Ondra Stránský. Škoda, že nebyla hojnější účast a tak mírné obavy jsem měl jen z Jirky Tokára, kterej je celoročně „vysekanej“ a na domácím hřišti to umí.
Vašek v kadetech druhý a zároveň poslední. Byl spokojen, že ho David nesjel a Tomík v mladších žácích 5-tý a taky spoky, protože vyhlašovali „top 5“. Závod byl za sucha, ale domů to bylo v průtrži a bouřce.
 

Sobota: 43 km. Časovka Kraslice a v dešti domů.

Final Four 

Pátek: 40 km. Na programu Giro v telce. První etapa která měla napovědět. A taky, že jo. Zdá se, že Ricco s Piepolim budou Di Lucovi – při detailních záběrech kamery do jeho tváře jsme se šklebili a trpěli s ním – v kopcích připravovat hodně bolesti. Ani Contador se netvářil. A bohužel můj a Vaškův koník Franco Pellizotti jel až za nimi. Zajímavé bylo i sledovat boj Viscontiho s Russem o “Maglia Rosa”. Ale Visconti měl stále u sebe pomocníka Paola Bettiniho, tak uhájil. Náš “Franco” Raboň včéra chytil další skoro půlhodinu, ale to neva. Bude aspoň více prostoru na nějakou samostatnou akci do dalších etap. 107-ka v záběru kamery nám vždycky zvedne náladu.

Večer pak, když dorazil Tom z Plzně, tak jsme to dali po mokrých silnicích na “basecamp” do kraslic, kde bude zítra tradiční časovka do vrchu.

Pátek: 40 km do Kraslic se zajížďkou a hodina her při těláku a teorie u GďI.

Čtvrtek: 120 km. Odpo zase silné přeháňky. Na srazu nikdo a tak jsme vyjeli jen s Vášou a ujížděli před vodou na Loket. Kde už bylo mokro. Dále Chodov, Mezihorská, Jindřichovice, Oloví a Vašek dom a já se jel  dorazit za Nebanice a cestou se sjel nejprve s Imríškem a pak Tiborem.

Čtvrtek: 60 km.

Středa: 10 km. Chtěl jsem si dát něco těžšího, ale když začlo ve 14 močit a skončilo až 17,30 dal jsem si pouze težší večeři. No, budu muset ráno vstát a dát aspoň 4 5-ičky před prací. Dnes se ten déšť i hodil, jelikož jsem musel zůstat ve fabrice dýl.

Středa: plavání 3,5 km – bolí rameno po očkování

oko 

Úterý: 60 km. Nejdřív 40 km na silničce. Ještě před srazem na který jsem jel jen chlapce pozdravit a s nimi nejel. V krku mi škrábe a Váša měl mít klid po ranním očkování. Chtěl jsem jet sice trochu svižněji, ale nebylo to ono. Tak domů přes Makoně, kde jsem koupil brzdový špalky na Vaškovo bajka: zelený Kool-Stopy na keramický ráfky od Rimky se absolutně neosvědčily. V sedm hodin jsme to ještě tedy jeli prubnout na MTB. Ty levné co jsem koupil výrazně lepší.
V neděli se jede v Chebu kraják v časovce. Jsem vážně zvědav kdo se zúčastní v kategorii muži. I když jde o prd, tak přeci jen mi tenhle závod přijde s trochu větší prestiží a jedinej kdo mě napadá, že by měl mít “hrdý” titul PŘEBORNÍK KRAJE je Láďa Fába. Pávis jezdí Plzeňskej kraj, Krumča někde na severu a lepší silničář tu určitě není. Tak doufám že tam bude.

Úterý: 20 km. Lehce lekce techniky na bajku.

Pondělí: 120 km. Vůbec se mi nechtělo ale musel jsem naproti Vášovi na Plzeň a potkali se za sudy. Vůbec se mi nechtělo po závodě  a navíc v sobotu jsem to hrdlo moc nerozležel. Ale když jsme před 19-tou dorazili klidně bych ještě 30 dal. Každá vypálena kalorie dobrá. Po posledním sobotním rychlém hromadném švihu a po chodovské časovce jsem nabýval dojmu, že už jsem “foremnej”. Takže nedělní 2-ou závod jsem plánoval “double”. Ale…v časovce jsem i s matrošem dostal od Martina Růžičky 10 sec. a Píno Hennlich ještě 5 přidal takže bronz a stejně dopadl i kriťas. Vašek s Tomem taky nicmoc. No mohlo to dopadnout hůř. Hlavně Váša Patera a David Jeřábek po pádu nevypadali vůbec dobře. Zde diskuse. Takže klucí naši kadeti a junioři z týmu CK TBB: číhejte, dávejte pozor, v balíku se neotáčejte a při kriťasu když vás budou brát o kolo tak se pohybovat u kraje, aby bylo jasno kde má balík místo. A na vyjetí či rozjetí raděj mimo okruh na kterém jsou právě závody.

No a na závěr: když říkám že kupř. “odpočívám na dementy”, tak v tomto případě ve výrazu DEMENT nehledejte nic urážlivého ba právě naopak. Dement je v tomto případě synonymem BORCE, PANA ZÁVOĎÁKA, ZVÍŘETE, NAMAKANCE ale i třeba HOVADA. Hovada v tom nejlepší slova smyslu. Takže jmenovitě to je třeba Ondra Pávek, ale i  Michal Šupol a nakonec Pedra Volánka je taky dost. 😎

Pondělí: 90 km. Plzeň – Sokolov kompenzace s větrem v zádech.

This entry was posted in Vikingové. Bookmark the permalink.

11 Responses to Vikingové 12. 5. – 19. 5.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *