Vikingové 13. 10. – 19. 10.

Uickey
Za tento týden: 530 km
Celkový počet: 22785 km
Hmotnost: 86,0 kg

Vašek Viky
Za tento týden: 40 km
Celkový počet: 9955 km

Neděle: 100 km. Snažil jsem se o tempu, ale stehna bolela po včerejšku. Trasa přes Franťáky na Pomezí a pak kolem Jesenice.
Neděle: 0 km. 1 hod hry.

Sobota: 130 km. Jeden z posledních letošních závodů – časovka do vrchu “Hahnenkamm”. Ráno sice byla mha jako mlíko, ale do 100 km se na závody jezdí na kole, takže kolmo. Se slzou v oku vzpomínám jak jsme s Pávisem jezdívali na SALku kolmo. Pak už jsem přesvědčil jen jednou Fishiho na cestu ze závodu Most – Brandov. Pak už nikoho. Nikdo nechtěl. Lenoši.
Za Stráží se počasí vybralo a modrá obloha vydržela až do večerního návratu. Ostře jsem jel jen ty 4 km závodu, ale nohy mě bolely a hezky unaven jsem byl také. A celou tuto výpravu se mnou absolvolala Renča. Je vidět, kdo jak to myslí s cyklistikou vážně … nebo se mnou? 😎
Závod pěkný. Nic podobného jsem ještě nejel. Jednak ty nezvykle intervaly startů (ne klasická 1 minuta ale pouze 10 sek.) a trať, také nestandartní: celé do kopce, asi 3 km po silnic a následoval 600 m dlouhý výjezd po louce, jetelnej pouze na MTB.
Proto i alchymie s materiálem, kde někdo jel na bajku, někdo na silničním kole a pár lidí – včetně mě – mělo cyklokrosový stroje. Startoval jsem asi 5-tý a pozici jsem měl dobrou, protože jsem tu finalovou louku měl prakticky jen pro sebe. 20 sek přede mnou výbornej rider veterán +50 Olda Huja a ještě před ním Márty Rytych, který sice už tolik netrénuje jako když vyhrával SAL-ku, ale je to v něm. Taky jsem ho předjel až asi 100 m před cílem, kdy běžel s kolem na ramenou. Já slezl ve chvíli kdy se mi zdá, že po svých to bude rychlejší, tj. asi 50 m. No dal jsem si fest. Trvalo to 12 min a byla to “rychlá smrt”. Celkově přede mnou Láďa Fába o necelou minutu a Vojta Marvan o necelou půlminutu. Nezdá se to mnoho, nicméně vzhledem k tomu, že trať byla hodně krátka, tak to je dost a skutečně je asi nejvýhodnější jet na silničním kole. Renata v tentokrát početném dámském obsazení absolutně druhá.
Resumé výsledků a bedny trvaly přiměřeně, obsluha v restarauci na vyhlášení a řízek v ceně startovného byly vlažnější. Na rozdíl od publika, které bouřlivě tleskalo každému na bedně ať domácímu či přespolnímu. Škoda, že jsem měl málo času prokonzultovat tu letošní a příští sezónu s Pínem, kterej mi přivezl věci z mechaničáku z cykloVarů.
Sobota: 0 km. 1 hod hry.

Pátek: 50 km. Odpočinek kolem baráku.
Pátek: 0 km. Odpočinek.

Čtvrtek: 10 km. Celý den lilo a tak jen do práce.
Čtvrtek: 0 km. Odpočinek.

Středa: 50 km. Na sport dvě hoďky a nohy mě docela bolely. Takže volně Boučí, Nivy, pod Jindřichovice, otočka a dom přes Chodov.
Středa: 0 km. Plavání 4,3 km.

Úterý: 85 km. Dnes to fičelo jak v létě. Průměr 32. Nejprve po práci na rozjetí 10 a v 16 jsem byl na kruháči. Poslední dobou tam bývá už pouze David příp. Vašek. Vašek měl odpoledku a tak jsem s ním měl sraz v 17. Do té doby jsme to dali s Davidem po obchvatu Sokolova přes Poříčí do Lokte a přes St. Sedlo do Soko. Tam nabrali Vaška a jeli do Nebanic. Před Kynšperkem přibrali Víťu Ch. na novém oři Fort a za Kynšperkem Tibora…..a tak mohl “závod” začít. 35 km/hod na stezce do Nebanic bylo Tibimu malo a tak to začal rozjíždět, až jsme odparáli Víťu. A že Víťa nejel zle na tom novém kole. Za Nebanicemi jsme na něj počkali a za chvíli začlo vše nanovo a Víťu ztratili v bergu za Kacéřovem. To už jsme na něj však nečekali a v silném tempu pokračovali přes Habartov. Vašek se sice šklebil a dával si jak zvíře, ale stále tam byl a také špice jezdil poctivé. Až za Klučí odpadl. Ale to už bylo dom jen z kopce.
Úterý: 40 km.

Pondělí: 105 km. Po delší době okruh přes NDR. Z práce dom a pak Kraslice, Klingental, Zwota, Markneukirchen, Luby a přes epicentrum v Novém Kostele do Nebanic a Kynšperka. Jeden pomalej defekt zadního kola před Nebanicemi. Snažil jsem se jet rochu tempo a AVS 30 jsem horko těžko dal. Těch berků na trase a sádla po svetrem je nějak moc.
Pondělí: 0 km. Plavání 4 km.

This entry was posted in Vikingové. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *