Vikingové 7. 7. – 13. 7.

Uickey
Za tento týden: 690 km
Celkový počet: 14610 km
Hmotnost: 83,0 kg
Vašek Viky
Za tento týden: 271 km
Celkový počet: 6603 km

Neděle: 80 km. Dlouhej trénink se nekonal, jelikož celý den močilo. Naštěstí se podvečer umoudřilo a tak jsem vyrazil s Tibym na kratší, rychlejší (AVS 35,5 km/hod) švih na Franťáky, Pomezí, Cheb. S ohledem na MRSAC nasadím ode dneška večera sacharidovou superkompenzaci….ale neslibuju (si), že to vydržím.
Neděle: 30 km.

Sobota: 165 km. Na Most – Brandov jezdívám obvykle vlakem a zpátky kolmo a tradici jsem zachoval i letos. Vlak neměl zpoždění a tak jsem byl na startu 20 min. před mávnutím. Účast slabší. Píno zas nepřijel a pije mi krev, že nejezdí na závody, páč člověk nemá srovnání. Z borců KV kraje Onty a David z TBB, Miloš a Ondra z Ostrova a Tom Linhart z Kraslic.
Závod: za Želenicema jel nechutně ostrou špic Jirka Říha, balík se natáhnul a na otevřené krajině z Braňan do Lomu foukalo dost zleva a tak se jel “terezín” a všichni chtěli být co nejvíc při pravém okraji vozovky. Při “terezínu” to vždycky smrdí. Roztržením pelotonu a nebo v horším případě crashem. A taky že jo, najednou jsem zaslechl za sebou ránu, pár nadávek. V pádu byli mj. Kája Krejčí, David Máša, Ondra Čočkin. Přes celý Lom se jede stále do kopce a i když jel už redukovaný balík pěkný šišky, tak asi od poloviny stoupání začali dopředu odskakovat: Čáp, David Jeřábek, Neťas, Šupy, Venca Jelínek a když i Kraťas zvedl zadek a chtěl si je dojet tak jsem holt musel taky. Ale hužel. Vedle mě zůstal i Jirka Říha a na vrcholu stoupání za námi asi 15-ti členna skupina ztrácela 50m. Do Litvínova z kopce: sjeli jsme se s těmi za námi a Kraťase dojeli, ale těch 5 borců měli na 100 m. Ve stoupání na Klíny se dále redukovalo a z první 5-ky propadl Jelen a Šupy a my pár lidí ztratili (Ontyho, Petra Lukáše, …). No a tak to dopadlo i celkově. Bohužel jsem v první skupině nejel a předsevzetí si nesplnil, navíc v kopci přes Novou Ves v Horách jsem měl opravdu velké problémy a za horizontem jsem si musel moji skupinu sjíždět. Takže pocity nicmoc. 5-tikilčo jako výhra bylo příjemný.
David Máša vyhrál juniory a dal špurta Ondrovi (který se hodně vydal po pádu snahou o dojetí čela) a Jointy druhej za mnou v kategorii. Dal i Petrovi Lukášovi i Fandovi Havlíčkovi.
Cesta zpět nicmoc. Dříve jsem jezdíval s parťákem: 2x s Pávisem, loni s Fishim a to ta silnice přeci jen lépe utíká. Navíc dnes pršelo celou cestu. Ještě, že vítr byl jen mírný. Doma až ve 20,00 a likvidace hromady jídla. Uf.
Sobota: 70 km.

Pátek: 80 km. Na rozjetí před závod možná moc dlouhé a možná moc kopcovité. Vzal jsem si krosáka a jel si koupit do Klingenthalu Tour. Bohužel jsem musel 3/4 hodiny čekat než otevřou a tak jsem se si vyjel kopec na Ashberg z východní strany a pak dolů do trafiky a domů po hlavní zase přes Ashberg a Bublavu a v Oloví jsem brutálně zmoknul.
Zítra tedy na Most – Brandov. Trasa je oproti minulým letům výrazně zjednodušena a tak mě uspokojí pouze účast v první skupině po celou dobu závodu.
Pátek: 70 km.

Čtvrtek: 140 km. Než jsem se vykopnul tak jsem musel vynaložit velké úsilí, ale pak už to bylo fajn. Před hromadným švihem jsem si chtěl dát okruh přes Loket, Doubí, Bečov a Krásno s tím, že pojedu trochu tempově. Za přehradou jsem sjel Pepika Andrleho doktora a tak jsem se musel snažit a doufal, že pojede v Bečově rovně na Mnichov. Pod kopcem v Bečově jsem měl AVS 36,1 km/hod a Pepa to stočil se mnou na Krásno a tak jsem se po krátkem pohovoru musel snažit dál. V Sokolově jsem měl pak 35,8. Doma si natankoval pití a jel na švih na kruháč, kde byl jen Péťa Jointy a David. S nima už to tak rychlé nebylo, ale jsme se také neflákali a přes Frantovky a Komorní Hůrku jeli s průměrem k 33 km/hod. Dnes hodně rychlé. Ale nohy ani nijak moc nebolí.
Čtvrtek: 30 km.

Středa: 75 km. Chtěl jsem dnes řádně potrénovat a završit den účastí na Lopatárně, ale zůstalo jen u té Lopaty. Prolenošil jsem den a ani Lopatárna mě neprobrala. Jak jsem se minulý týden těšil na na konec, tak dnes jsem si přál aby se to jelo ještě jednou. Zdálo se mi, že do 20. kola se jelo celkem rychle, ale pak se tempo nějak zvolnilo. A chvíli předtím, v 16. kole, odpadl Vašek. Kdyby ještě chvíli vydržel, mohl to snad dnes objet celé.
Středa: 31 km.

Úterý: 150 km. Před srazem jsem jel otestovat nastavení kufrů na nových tretrách. Chtěl jsem do Klingu pro nové Tour nebo program TdF, ale nad Kraslicemi bylo temno, a tak jsem to stočil na Frantovky. V 16 jsem byl na srazu s 60km v nohách a s Alešem, Davidem a Hanzim jeli znovu proti větru na FL. Tý bestii Hanzi Jiříčkovi to docela jede. Z bot jsem měl při rozjetí úplně squelý pocity. Přenos síly se zdál dokonalý, ale abych Honzovi nakládal i v těch kratších berzích, musel bych vzít svou jednici…asi. Možná. Průměr těch 70-ti km s klukama byl slušnej: ke 34 km/hod. Nakonec jsem dal ještě 3 5-tičky sólo na vyťapání. A Zelíčko ze Žatce si kůpil v Itálii nový stroj: De Rosu. Se na ní – na Brandov – těším víc než na něj.
Úterý: 40 km

Pondělí: 0 km. Odpočinek.
Pondělí: 0 km. Odpočinek.

This entry was posted in Vikingové. Bookmark the permalink.

1 Response to Vikingové 7. 7. – 13. 7.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *