Vikingové 9. 6. – 15. 6.

Csipo a Cipo

Uickey
Za tento týden: 550 km
Celkový počet: 11890 km
Hmotnost: 85,0 kg
Vašek Viky
Za tento týden: 220 km
Celkový počet: 5319 km

Neděle: 60 km. Kluci od Jirky Blažka z Marjánek zasloží uznání. Udělat závody na silnici není žádná sranda a udělat je v centru města mi v dnešní době příjde jako sci-fi. A oni udělali za víkend tyhle závody dokonce dva. Klobouk dolů. Mistrák kraje se jel jen na 60 km ale profil byl pěkně zubatej. Na startu mi scházelo víc bajkerů, kteří vlastní silničku. Škoda že nebyl Kája Brabec nebo Luboš Oubrecht. I na Sanťáka jsem se těšil a nebo aspoň ten Radek Fišer když tak masíroval na bikerech.cz. No i tak osazení celkem slušné: Jirka Ježek a Petr Čermak z II. divizního Whirlpoolu. Taky dost dobrejch kluků z ŠUACu. A samozřejmě letos obzvlášť famózně jezdící Láďa Fába. Rozhodující bylo dle očekávání sice stoupání z Kynžvartu na Kladskou, ale rychlostní prémie na náměstí v Kynžvartu už balík řádně potrhala. Na vrchařské prémii tak byl první Fába, za ním s odstupem dvojice s Jirkou Ježkem a pak já s dalšími 8-mi: Folvy, Šturmík a jeho týmový kolega, Kamil Koprnický, ostrováci Šplíchal, Strnad, Brill a jeden od Vokolků. Ten začal pak organizovat stíhání a pravidelné střídání, při kterém jsem byl parkrát hrubý na Míru a Milana. No takhle jsme dojeli i pod cílový kopec a ze skupiny byl asi 4, tj. celkově 7. Fába sámoška mistr kraje, což je nejlepší řešení.
Myslím si, že pohybu ve skupině by se měli učit nejen kadeti ale i muži eliťáci. A kdy jindy, když né v úterý od kruháče u polikliniky. No nikoho nepřemlovám, každý ať si jezdí dle svých tréninkových plánů, ale to nejbližší úterý nameldoval svou účast na švihu kupříkladu Ondra Pávek.
Neděle: 25 km, Mistrák Kraje MarLázně

Sobota: 80 km. Ráno rozjetí na bajku do Oloví a zpět naproti Vaškovi. Odpo kriterium v Marjánkách. Myslel jsem si, že mi to půjde líp. Jelo se docela rychle a až do druhého bodování jsem jezdil vepředu, ale body nebyly. Možná jeden z prvního špůrtu. Měl jsem docela dost a tak jsem odcouval na konec balíku, ale tam se samozřejmě ček nadře mnohem víc. Před spodní zatáčkou se vzádu prakticky zastavilo a výjezd byl z minimální rychlosti, takže dost vysilující. Takže jsem se snažil zase napáskovat dopředu, ale v bodováních to nevycházelo a na nějakou větší akci jako Jirka Ježek v závodě mladších jsem neměl. Až 3 kola před cílem jsem to teda zkusil a do cíle a dvojnásobného bodování jsem se dozmítal, takže jsem 6 bodů měl.
Propálený plíce jsem měl, zazávodil si a nakonec v příchozích 2-hý (Pedro v zatáčkách, špůrtech a vůbec balíku jako ryba ve vodě takže vyhrál a Tiby 3-tí). Kluci z Marjánek si se závodem dali záležet a vše měli vychytaný, Franta Raboň výborně spíkroval a vůbec to bylo fajn odpoledne….jen ten Víťa Hanuš kdyby nelehl v poslední zatáčce.
Sobota: 25 km Bublava – Sokolov a odpo motání po okruhu kriteria v MarLázních

Pátek: 10 km. Jen do a z práce.
Pátek: – km

Třída 9C u přehrady Carlsfeld

Čtvrtek: 110 km. Druhý a poslední den se školáky z 9.C ze ZŠ Centrálka. Klasický školní výlet, kdy jsme se já a tělocvikář Pavel ztratili. 😎
Trasa byla naplánována takto: kolem Ashbergu po Kammloipe k přehradě Carlsfeld, tu objet, překročit zpátky hranici a napojit se na Krušnohorskou magistrálu a zpět na Bublavu. Fungovalo to až k tomu překročení hranice. Tam jsme začali hledat přechod a ztratili se. Takže já s tělocvikářem jeli zpět po stanovené trase a děti s paní učitelkou a s dalším tátou Standou Pochmanem a bez mapy po zakufrování po silnici Rájeckým údolím.
Čtvrtek: 40 km

“Il Delfino di Bibione” v detailu Tibora před startem etapy v Rovettu přes Gavii a Mortirolo

Středa: 70 km. Dovolená a jakási pochybná únava mě přikovala k lůžku a odpočinku. Vyjel jsem až v 17 a dal to na Franťáky a přes Cheb domů.
V sobotu se jede v Marjánkach kriťas v rámci ŠUAC. Sice jsem chvilku váhal, ale opravdu jen chvilku, protože kritérium je opak nudné časovky.
Středa: – km

“Nejtvrdší” jádro Vaškových kamarádů

Úterý: 140 km. Na bajku na Bublavu, kde jsem se připojil ke skupině 14-ti školáků a dělal jim garde. Druhá půlka třídy do etapy již nenastoupila, jelikož po dopoledním 15 km prologu byla nepoužitelná. Cíl byl rybník na Přebuzy a již od rozcestí na Nancy část pelotonu slezla a tlačila. No nakonec jsme těch 14 km zvládli za 1 hod 40 min. Zpátky to bylo naštěstí většinou z kopce, nicméně pár hochu (4) přistoupilo na návrh Vaška, že pojedem terénem. Pan učitel tedy jel po silnici se slabšími a já s tím “HC” zbytkem polem nepolem. Musím říct, že pokud jde o fyzičku, tak Vašek je oproti svým spolužákům úplně někde jinde. Přestože mám dojem, že trénuje spíše málo než hodně, jeho spolužáci se ve volném času hýbou minimálně, spíš vůbec. A to pan učitel tvrdil, že tahle třída patří pokud jde o tělocvik mezi elitu.
Večer jsem si dal ještě 40 km na silnici, abych zajel vyměněnou omotávku a sedlo.
Úterý: 40 km

Pondělí: 80 km. So – Kraslice – Bublava – Přebuz – Jindřichovice – Nivy – So. Václava jsem doprovodil na školandu na Bublavu. Mají sebou kola, tak snad něco najede. Přislíbil jsem na některé vyjížďky technickou pomoc. Z Bublavy na Přebuz. Je to dlouhý kopec. Ještě, že jsem měl crossové kolo a převod 32×23 jsem jel od začátku až na vrchol. Nohy bolely více, než včera po Medice.
A Tiby si přivezl pěkný suvenýr z letošního Gira.
Pondělí: 10 km

This entry was posted in Vikingové. Bookmark the permalink.

7 Responses to Vikingové 9. 6. – 15. 6.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *