Běžkování

I běžky mohou být nebezpečným a adrenalinovým sportem. Stačí k tomu několik maličkosti. 1 – vyrazit mimo upravené stopy a chtít se předvádět. Nejprve to šlo, krom toho, že výhodu měli ti lehčí (Roby a Imríšek).

Roby a Martin

Při prvním vážnějším změknutí metru sněhu však to přišlo. Nejprve já a pak i Palinko jsme to poslali hluboko do sněhu a zvednout byl problém. Přesto jsme pokračovali dále přes neprošláplou louku, kterou pouze protínal jeden z části zapadaný potůček. Po chvíli však přišli další nápady.

A to je 2. – budeme sjezdaři. Nu co, trocha hlubokého sněhu.


hummel v ukázkovém telemarku

palinko si ustlal

Roby jde na čumu

Nejhorší však bylo po sjezdu v tom hlubokém zastavit a tak se padalo. To nám však nestačilo.

Palinko a první skok

3. Budeme skokani – tady podotýkám, že doufám v schopnosti kamarádů, aby to nejlepší se podařilo také zveřejnit. Jedná se o jedno úžasné video. Palinko skáče a jde po “hubě” přímo do sněhu.

4. Přišlo klasické běžkování, ale servisman stál za prdlačku a tak to byla spíše dřina. K tomu se přidali trochu těžší sjezdy, a tak se opět padalo.


obraz053

obraz061

obraz062

5. Co takhle trochu se proběhnout a udělat nejaké salto?

obraz056

6. to nejlepší nakonec. Poslední kilometry asi 25km procházky se však proměnili v peklo. A to nejvíce pro Martina, kterému nevydrželo vybavení a musel více než trápit, aby došel, protože nebylo možné sundat lyže. Koukněte na jeho botu! tak s tímhle šel 3km. Navíc již zmiňovaný servisman nenašel dobrou mázu. Tak to je vše.


ImríšekMartinova bota


PS: Doufám, že dodáme ještě nějaké video. Omluva za kvalitu fotek. Po ruce byl pouze mobil.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

3 Responses to Běžkování

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *