Kammlauf

Onty se ještě stačil usmívat do objektivu
Předposlední díl německého lyžařského seriálu SKILANGLAUFSERIE 2009 se konal o víkendu 21.2. – 22.2. V Klingenthalu. Na závodníky čekaly dva hlavní a několik vedlejších závodů, v nichž se celkem objevilo přes 1000 závodníků. V sobotu se na start postavili závodníci ve volné technice na Jirka trať 25 km a v neděli si na trati 50 km změřili síly klasici. Trať z Muhlleithenu okolo přehrady Talsperre u Carlsfeldu a zpět si v sobotu zkusili i dva naši závodníci Jirka Toms a Peťa Ontko. V konfrontaci s lyžaři z toho rezultovalo dobré umístění, když Jirka dokončil na 14 a Onty na 15 místě v kategorii, ve které dojelo do cíle celkem 63 závodníků.

Závod byl zorganizován v duchu nejlepších německých tradic. Organizátoři nenechali českému živlu žádnou šanci pro improvizaci. Vše bylo tak označeno, vysvětleno, vymezeno, časosledně naplánováno, že každá změna byla vyloučena. Pouze stav trati s malým otazníkem. Celý týden s přestávkami sněžilo, takže i když se pořadatelé snažili, nepodařilo se jim trať perfektně utáhnout. Na startu výborný, ale když projela elita, místy trať věrně připomínala oraniště.

 

Pro úplnost je nutné  uvést, že nedělního klasického závodu se mimo jiné zúčastnili také zástupci chebské cyklistiky z týmu TRI Cheb Kabilová, Gogor a Sinkule.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *