Pekelné Klíny

Výprava šmoulů z Březové si ze závodu Severočeské amatérské ligy Krušnohorské peklo odvezla jedno stříbro. Zasloužil se o něj Petr Ontko, který ve své kategorii Masters 40+ podlehl pouze vyzyvateli medvědů Janu Kopkovi. Polárník Kopka rozhodl v závěrečném a hlavním krkolomném stoupání z Litvínova do Klínů.

Jirka Folvarčík se usmívá... i to se na tomto závodě někdy stává

Jirka Folvarčík se usmívá... i to se na tomto závodě někdy stává

Tento kopec byl hřebíčkem do (sobotní) rakve Tibora Csipky, který po druhém kole raději zvolil relaxaci a uklidňující výhled na šklebící se chudáky, kteří se vydali do dalšího kola. Mezi nimi byl i Radovan Fišer, který v druhém kole neuvisel v druhém balíku. Zatímco v prvním kole jeho metoda virtuálního gumycuku fungovala, v kole druhém guma praskla a Fiši své místo na chvostu balíku opustil. Tak učinil i Petr Prokeš, s kterým Fiši balík zhruba osmi cyklistů do třetího kola stíhal. Tito dva cyklisté muskulatorního typu měli po rovinách a z kopce šanci, ale únava vykonala své a nakonec samotný cyklista Prokeš v Litvínově prohlásil, že by nás stejně v kopci utrhli, tak počkáme na ty dva za námi, a těm pak ujedeme. Tímto Fiši úspěšně splnil úlohu Ontyho domestika. Do cíle úspěšně přijel i René, a to 8. v kategorii, kterou vyhrál Pedro.

Péťa Ontko zřejmě trpí jako zvíře

Péťa Ontko zřejmě trpí jako zvíře

Kopec na Klíny je mimořádně krutý. Jeho první polovina je prudká, druhá táhlá, a obě dlouhé. Dohromady jsou tedy ještě delší a nepříjemné. Myšlenky cyklistů při jejich absolvování lze shrnout slovy: (*&^%#$%^& nikdy více!

V prvním kole byli aktivní na špici Tom Strnad, Milan Šplíchal a Míra Zakuťanský. Tom dokončil jako druhá junior a během závodu si během jízdy do kopce hrál s mobilem a nakonec si pustil muziku z repráčku. Míru Fiši předjel v posledním stoupání, kdy i jeho chytaly křeče. Míra v té chvíli lezl z kola a lezl ze stráně dolů pro bidon, který mu tam při jízdě spadnul. Moc se neusmíval. Milan aktivitu ukončil po druhém kole, ale závod dokončil.

Fiši by byl raději doma v teple u jídla

Fiši by byl raději doma v teple u jídla

Mimořádně vysoké dávky adrenalinu tekly z kopce dolů, kde se valilo i 80 km/h. Na rovině z Horního Jiřetína s větrem v zádech se na tachometrech ukázalo i 70 km/h. To člověk doslova nevěří vlastním očím.

Otázkou zůstává, kde zůstali Martin Imríšek a Kodlíkem. Nejrychlejším mužem dne byl Tomáš Trunschka, který zaspal únik první skupinky. Dojel si ji sám ve sjezdu, kdy všem ujel, a to metodou “wow”. Sednul si na rámovou trubku a nedotýkal se brzd, asi tak.

Na závěr tedy gratulace Péťovi, který víceméně splnil, co předem prohlašoval, což je obdivuhodné.

Výsledky a fotky

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

1 Response to Pekelné Klíny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *