První silniční pohár

V Pičíně odstartoval Český pohár silničářů mládeže. V sobotu se jela časovka a v neděli pak hromadný závod. Na startu nechybělo ani zastoupení našich barev. V sobotu startoval osamocený Vašek, ale v neděli se do bojů pustila hned pětice Vašek a Robert v kadetech, David a Pavel v juniorech a Martin ve třiadvacítkách.
Jako první na start šli junioři. A oba měli jistou premiéru. David po roce v kadetech jel první závod na poháru za juniory a Pavel dokonce svůj první silniční závod poháru (druhý silniční celkově). Proto bylo otázkou jak si povedou a kolik z osmi okruhů vydrží v hlavní skupině. Velké překvapení bylo na konci závodu, protože po výborném výkonu, kdy se celý závod pohybovali ve vedoucím balíku, neztratili nic na vítěze. Výsledek 56 resp. 60. místo je trochu zavádějící.

Stejnou otázkou si kladli i kadeti před startem, protože loňská vzpomínka připoměla, že kluci nevydrželi s pelotonem ani jeden z pěti okruhů. Letos vše bylo zcela jiné. téměř 4 kola se oba výborně pohybovali v balíku, i když Roby se jen tak tak vyhnul pádu skupinky závodníků. Před koncem 4 okruhu se začalo nastupovat a jak Vašek tak zejména Roby zůstali vzadu. Viky se ještě dokázal přiblížit vedoucí skupině a v cili byl klasifikován na výborné 35.příčce. Roby pozrychlení zůstal osamocen a závod dokončil cca 62.

Martin ve U23 odjel 1,5 kola a pak závod pro něj kvůli defektu skončil.

Sobotní časovka ukázala Vikiho zlepšení a na dálku bojoval s těmi nejlepšími. Od první desítky jej dělilo necelých 45 s. 34. místo je jeho nejlepším pohárovým výsledkem.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *