Prvomájové závody

Prodloužený víkend a v něm každý den závody. V pátek dokonce dvě prvomájové časovky. Jedna silniční a druhá MTB. V sobotu se konal již 7.závod českého poháru na silnici a v neděli 3.závod poháru KVSC. Ve všech závodech jsme měli zastoupení. I když nebýt soustředění „STARÉ“ gardy bikerů, mohlo být pole ještě početnější.

Nejprve startovala MTB časovka na Zelenou horu. V ní si velmi dobře vedl Fiši, který celkově obsadil pěkné 4.místo což mu ve své kategorii vyneslo stříbrnou medaili. Standartní výkon podal Luký, který závod mezi “třicítkami” dokončil jako 5. v pořadí.

V Chodově se naopak konala časovka silniční do vrchu a jelo se z Chodova do Tatrovic. Zde závodníci TBB dopadli nejlépe z celého víkendu. V celkovém hodnocení všech kategorií si celkové vítězství odvezl David, 4. byl Pavel a 8. Viky. Po rozřazení do kategorií Máša samozřejmě vyhrál juniory a Pavlik byl druhý. Vašek mezi kadety získal stříbro, když nestačil pouze na Jirku Čechmana. Ve veteránech se letošní závodní premiérou prezentoval Jiří Gössl pátým místem. Bohužel k naši spokojenosti si start neposlední chvíli rozmyslel Radek, který sice byl přítomen, ale počasí jej asi odradilo. (začalo hrozně lejt)


Na sobotním českém poháru ve Výškově u Loun se jelo silniční kritérium. Pavel mezi juniory v osmém okruhu neudržel vysoké tempo skupiny, přesto když byl dojet o 1 okruh, s hlavní skupinou pokračoval již v pohodě do cíle. Tam pak nebyl klasifikován na bodovaném místě. O něco lépe si vedl Viky, který také s hlavní skupinou nevydržel celý závod, ale podařilo se mu uhájit, aby nedostal “rundu” a do cíle dojel 28. Tímto výsledkem potvrdil, že je již schopen pravidelně bodovat s Českou elitou.

Závěr víkendu obstaral v Karlových Varech závod XC MTB zařazený do poháru KVSC Májový adrenalin. Na pozměněné trati se představila čtveřice v modro bílých dresech.  Pavel se opět postavil na stupně vítězů. Tentokrát po slabším výkonu bral druhé místo. K vítězství moc nechybělo, ale únava byla již obrovská. (Týdení soustředění v Lounech a třetí závod během tří dní). Stejný program měl i Vašek a tak mezi kadety dojel “až” 6. Oproti tomu si dobře vedl v M40 Jiří Bartoš, který se potřetí z třech závodů poháru KVSC postavil na třetí stupínek na pódiu. Dobře si vedla také v kadetkách Petra Janusová, jež si z prvního svého závodu odvezla bronz. Petry budeme doufat, že bude jezdit pravidelněji a že ji tento výsledek nakopl.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *