“Samá” silnice

Jak již to v posledních letech bývá, tak od druhé poloviny července je více silničních závodů. O uplynulém víkendu byly hned čtyři a na všech jsme měli zastoupení. Ke dnům silniční cyklistiky v Mariánských Lázní, kde se jel hromaďák do vrchu, kritérium a klasický hromadný závod, se v neděli bojovalo je v Nepomyšli v rámci SALky.

Vše odstartovalo v sobotu ráno v 10.00 hromadným závodem do vrchu z ML na Kladskou. Pro naše barvy nastaly koplikace mnophem dříve. Jak Fiši píše na bikerech on přijel těsně před startem kvůli technickým potížím. Pája a Martin pro jistotu čekali v Kynžvartě. Tudíž nedorazili vůbec. Proto na startu byl pouze Radek, který po všech peripetiích dojel 7. Velmi dobře zajel i Uickey na 3.

Na odpolední kritérium již bylo více našich dresů. Zde totiž již nezabloudili Pavel s Martinem. Radek se po rozdělení balíku dokázal udržet v první skupině, Pavel a Martin zústali v té druhé. Ani jeden však na body nedosáhl.

V neděli se jelo ma dvou místech najednou. V ML startovali Fiši, Onty a Uickey. Onty s Uickeym jeli velmi dobře a navíc si dokázali i pomoci. Uickey prý přiznal, že nebýt Ontyho tak by se na to vakašlal. Takhle až do ML bojovali oba o vítězství celkově. V kategorii pak obsadili Uickey 1. a Onty 2. místo. (kluci jistě doplní více informací). Fiši dokončil celkově 17. (4. v kat).

SALku navštívili Tibor, Pavel a Martin. Od začátku se jelo docela rychle. Martin brzy odpadl a závod následně nedokončil. V druhém balíku juniorů a veteránů si dobře vedl Pavel, který si hládal jednotlivé nástupy a hlavně své soupeře. To se mu podařilo a vyhrál. Tibor se pravděpodobně trápil. V M50 to stačili na 6. místo.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *