Garmisch-Partenkirchen 2010

Výprava členů Team Bike Březová a Kluků z Kluče proběhla úspěšně. Spolu s dalšími kamarády jsme se vydali na lyžák pod nejvyšší horu Německa Zugspitze do města Garmisch-Partenkirchen.

To nejlepší z free-ridu

Ceny

Pro zajímavost… jeli jsem v pátek ráno v 5:00 tam a po lyžování v neděli zpět, celkem najeto 850 km, z čehož vycházelo v autě se 3 lidmi 700 Kč na jednoho. Permanentka 90 euro, pěkné bydlení 60 euro celkem na jednoho (2 noci, snídaně v ceně; ale 22 km od sjezdovek – ovšem shánějte něco pro 18 lidí…). Večeře v hospodě do 10 euro, čaj v CaféBar Kandahár pod sjezdovkou 2,3 eura.

O lyžáku

  • TBB: Radovan, Eva, Pavel csipka, Hondzik, Lukáš Kopecký (plus sestra a dva kámoši Rosťa a Péťa)
  • Kluci v kleče (Kluci z kleče 🙂 ): Milan Panzer, Dejw s rodinou, Peťan s Dankou
  • A další…

Na sjezdovkách se nám nejvíce líbilo ve volném terénu, do něhož jsme najížděli z vrcholu Alpspitz, kde je horní stanice kabinkové lanovky. Jezdilo se po širokých pláních ve sněhu, do něhož když jste spadli, tak už jste se nevyhrabali, jak byl hluboký a čerstvý. Vyskytly se ale i úzké prudké rukávy, kde zatáčet stíhali jen ti nejlepší – například Lukáš. Dávali jsme ale i černou sjezdovku Kandahár, která má několik úseků, kde se slabším povahům nazdvedne žaludek, jak jsou prudké, ale i tyto úseky se dají sjet. Všichni z nás – a že jsme zastupovali snad všechny možné kategorie (muži, ženy, výkonností, šílenci, pohodáři, …) – došli k závěru, že není nad prašan mezi klečí a skalami.

V pátek jsme brousili po Kandaháru, v sobotu v prašanu, v neděli od obého plus jsme se vydali ledovec Zugspitze zubejdou (to je vláček, jehož lokomotiva jede po kolejích a pomáhá si ozubeným kolem). Mně osobně se tam nahoře líbilo převelice – na mapě jsou jen červené sjezdovky, ale jsou tak akorát pro carvování a navíc je tam spousta neupravovaných ploch.

Perlička: jedu si takhle po sjezdovce a vypadne mi klíč od auta… a za mnou jede náhodou Honza, který klíč uvidí, vezme ho a uschová. Odpoledne mě nechali kamarádi vydusit, už jsem skoro rozbíjel okýnko botou, abych si vzal náhradní klíč…

V penzionu byla večer o zábavu postaráno (Kluci z Kluče). Všichni jsme si pochutnávali na snídani.

Ostatní prosím o doplnění v komentářích!

Mapa z neděle

Vpravo v oblasti Garmisch-Classic dva free-ridy z Alpspitz, pak Kandahár, pak přejezd vláčkem na Zugspitze vlevo.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *