Zprávy ze silničních treninků (Vikyho report z ITA)

Juniorský mistr Itálie Andrea Zordan

Juniorský mistr Itálie Andrea Zordan v cíli v Solighettu

Pro připomenutí silniční tréninky pro kategorie kadeti a výš startují každé úterý v 17,00 hod, ve středu a ve čtvrtek v 16,00 hod od kruháče u sokolovské polikliniky.  Jsou otevřeny nejen pro členy CK TBB, ale pro všechny kteří vědí, že cyklistika je i kolektivní sport a dokáží akceptovat rychlost skupiny.

Dosavadní účast není nijak velká a z teamu “modrých šípů” TBB – se pravidelněji objevovali jen René, Bájo a Pavlík Kodl.  Z hostujících to byl Venca Walošek. Sporadicky přijel Tibor, Martin Imrich a Satupeka. Doufám, že s lepšícím se počasím bude účast hojnější a vzájemný posun a podpora výraznější. Zvláště pak, když na několik posledních švihů dorazili i kluci z Chebska a Karlovarska. Pochopili, že snadnější dosažení prahových výkonů, nácvik techniky ale hlavně zábava jsou to, proč chtějí jezdit a trénovat ve skupině. 

Úterním motivem švihu je rychlost a jezdíme tedy cca. 70 km s 5 – 7 intervaly délky 2 – 3 min. Například včera v sestavě Onty, Venca W., kadeti Martin Kubík a Pepa Blažek, já s mým Vaškem jsme jeli přes FL a Cheb.  Krátké úseky Šabiňák, Chotíkov –  Nebanice, Hněvín – Lesinka, k “Ypsilonce” a krátké spůrty za FL k přejezdu za Komorní Hůrkou, na ceduli Kynšperk (od Nebanic) a L. Údolí. Následovalo vyjetí nad Lomnici. Celkem 80 km v 6-ti lidech a přestože mezi úseky se jela “krokáda” průměr byl i s vyjetím skoro 33 km/hod.

Ve středu pokud není v Plzni Lopatárna jezdíme silovější intervaly 7 – 10 min ve 3 až 4-ech opakováních. Ideální je pro tento typ tréninku tras přes Loket, Doubí, Bečov, Krásno kde se dají kopce jezdit na “velkou”.

Čtvrtky pak už v pohodovějším, vytrvalostním tempu. Délka takového tréninku je odvislá od programu na víkend.

Těm pár jedincům co mají pocit, že takovéhle trénování je příliš živelné a nemá řád a že si budou jezdit podle svého či podle toho co jim někdo “napíše” přeji, aby se našli ve výsledcích a včas vystřízlivěli. Vyjet 4x “Jindřichovák” ohromí možná pár předčasných důchodců sedících odpoledne u facebooku, ale ne cyklistů.

Takže se těším hlavně na Tibora a Fišiho – s těmi má trénink tu správnou šťávu – že se vrátí, na Palinka že se vyzdraví a bude tahoun. Jsem rád, že  Ontyho zdravotní stav už je a dále bude  OK, že Immrišek po úspěšné maturitě začne pořádně trénovat. Těším se jak René s Bájem za to parkrát vezmou a na “hosty” Vencu a Filipa, kadety Martina, Petra, Pepu, Kubu.  A doufám že účast obohatí i “bajkeři” Tomkin, Hondza nebo Palinko st. či Tomsík.

Silničních závodů v kraji sice mnoho není  (a škoda nekonání Medicy), ale ty co jsou, tak tam se vždy někdo z TBB objeví na bedně. V Kraslicích na tradiční časovce to byl René a Vašek si vyjel dres na mistráku SAL v časovce.

Pro Vaška byla odměnou účast na světovém poháru juniorů v Italském Solighettu.  Na startu tradičního závodu, kde mezi vítězi najdeme i Danila di Lucu,  bylo 197 juniorů z více než 40 týmu. Vašek na 35. km lehl a i přes snahu dostat se mezi mechaničáky do hlavního pole se nepodařilo a závod tak nedokončil.  Je nutné zkoušet a jezdit v tréninku úseky s rychlosti 50 km/hod, tak jako rozjiždí Tiby pověstnou “smaženici” od Chebu k Ypsilonce.

Do cíle se dostalo pouze 60 jezdců. Trasu dlouhou 133,5 km zdolal vítěz – juniorský mistr Itálie Andrea Zordan –  za 3 hod 18 min., což je AVS 40,4 km/hod.  Z výběru “Nazionale Rep Ceca” dokončil pouze Matěj Lasák. Mistr republiky v cyklokrosu Vojta Nipl ani Denis Rugovac se do cíle nedostali a byli odvoláni. 

Takže silnici zdar a jezděte na kole.

Příznivec “Modrých projektilů” Uickey.

This entry was posted in Vikingové. Bookmark the permalink.

5 Responses to Zprávy ze silničních treninků (Vikyho report z ITA)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *