Březovský etapák 2011

Po druhé a opět snad úspěšně, jsme uspořádali malý etapový závod. Na startu se mělo objevit celkem 83 závodníků, ale někteří se dodatečně odhlásili. Počasí proti dlouhodobé předpovědi také výborné, takže ideální podmínky pro ty nejlepší výkony.

První etapa byla úplnou novinkou a měla několik opodstatnění. To nejdůležitější bylo rozjetí pro závodníky na krátké trati a atraktivní podívanou pro diváky. To se také díky několika lehčím pádům a tvrdým soubojům podařilo a i většina závodníku si to pochvalovala.

Ve druhé etapě jsme vrátili k trase posledních Březovských bajků spestřenou dvěma malými brody, které však dokázaly také potrápit.

Třetí etapa vedla po trati Sokotransu (motokrosu) se změnou v zadní části okruhu, kdy tradiční kořenovka byla nahrazena sjezdem v úvozu a několika průjezdy roklí. Další změna byla v tom, že stejnou trať jako dospěláci jeli děti od mladšího žactva.

Další pěkný report najdete na stránkách bikeri.cz včetně nádherných fotek od Karla Rouse a dalších. Zde budete brzy moci shlédnout videa ze závodu z helmy Míly Luxíka.

Závěrem obrovské poděkování všem lidičkám co se na závodě podíleli – příprava trati, přemlíkovávání v průběhu závodů, rozhodčím a zapisovatelům, občerstvení a technické zajištění – mj. Eva Berková a spol., Venca Sladký s Pepou Bartyzalem, Onty a Fiši, Fázovci a “Hummelovci”, Zdravotní zajištění od červeného kříže Březová – pani Fišerová a Strnadová, za hasiče a město pak Pavel Sinkule.

This entry was posted in Otvírák. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *