Český pohár v Kynšperku.

Vašek ve stoupání na Zlatou

Vašek ve stoupání na Zlatou

V Kynšperku se o víkendu jely dva závody zařazené do Českého poháru silničářů mládežnických kategorii.

Sobotní zvlněné časovky po staré silnici I/6 se z TBB účastnil jen Vašek. Poprvé měl možnost vyzkoušet zadní diskové kolo, které půjčil p. Fiala. Jednalo se Miche Supertype a nutno říct, že je to opravdu špičkový materiál. Tuhý, pevný a přitom velmi lehký. Při páteční zkoušce a tréninku na trati bylo pro mne ještě obtížnější Vaškovi uviset. Samotný výsledek, byl Vaškem hodnocen s lehkým zklamáním. Vítězný Turek z brněnského favoritu a úřadující mistr republiky nadělil druhému 40 s. Vyhrál o parník. Avšak mezi druhým v pořadí a Vaškem bylo také cca. 40 sekund a do těch se vměstnalo 10 závodníků. Po dojezdu bylo na Vaškovi vidět, že jel časovku se správným nasazením a jistě mnoho rezerv neměl a to je pro závodění důležité.

Nedělní program odstartovali v chladném ránu junioři. A přestože se zdálo, že okruh není vhodný pro úniky opak byl pravdou. Již v druhém stoupání na Zlatou se oddělila – zejména aktivitou brněnských závodníků – skupina 8 jezdců ve které naštěstí Vašek nechyběl. Vysokým tempem a pravidelným střídáním a spoluprací náskok na peloton neustále navyšovali. 2 kola před cílem se začlo nastupovat. I Vašek se pokoušel zopakovat úspěšný únik ze Zbraslavi, ale oktet nakonec pod cílové stoupání dojel pohromadě. Po krátkém vyčkávání a taktizování se snažil soupeře Vašek udolat tempem, vědom si své slabiny v krátkém špurtu. Nicméně soupeři byli ostražití a Vašek si je tak dovezl za sebou až na metu 100 m před cílem a tam – bohužel – vybojoval 7. místo.

Odpoledního závodu kadetů se zúčastnil i Martin Kofroň. Nevím přesně co stalo na startu a proč zaváhal, ale hned v prvním kopci měl poměrně značnou ztrátu, kterou se mu přes nesporné úsilí nepodařilo dotáhnout.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *