Hojný víkend 7.-8.5.

Team bike Březová se zúčastnil díky podpoře z města Březová 3.závodu Plzeňské amaterské ligy a zároveň 1.závodu Pošumavské ligy v Domažlicích. Přestože kvalita soupeřů byla srovnatelná se závody českého poháru, závodníci TBB se rozhodně neztratili. Nejmladší závodníci týmu si „výlet“ s pestřili dvojstartem, kdy startovali ve své kategorii i kategorii starší. Karolína Poláková takto nejprve mezi stejně starými děvčaty suveréně vyhrála a ve starších vybojovala díky úspěšnému spurtu velmi pěkné 4.místo. Tomáš Benc to měl opačně. Nejprve jel ve starších a tam v předposlední zatáčce se posunul na pěkné 5.místo. Se stejně starými soupeři jako je sám si poradil podobně jako Karolína a systémem start cíl s přehledem vyhrál. Ve starších žácích startoval Jakub Kozlík a po nevydařeném startu se posunul na 5.místo. Petra Janusová díky spojení kategoriích juniorek a žen startovala většinou se staršími. Přesto po výborném závodě dokončila na 6.místě, když během posledního kola smazala ztrátu půl minuty před sebou. Ve veteránech startovali Pavel Kodl st., Petr Ontko  a také Pepa Kodl (MCB Sokolov). Pavel a Petr měli nepovedený start a museli se prodírat početným startovním polem dopředu, což na úzké trati šlo velmi těžko. Pepovi se start povedl o poznání lépe, ale zase v průběhu závodu se o nějakou příčku propadl. Po pěti okruzích závodu se všichni  poskládali za sebou na 7-9.místě v pořadí Pavel, Pepa a Petr. Poslední kdo do závodu vyrazil byl Pavel Kodl ml. v elitní kategorii mužů. Po výborném startu se držel ve vedoucí skupině do 3. kola. Pak díky lehčím problémům se řetězem ztratil se soupeři kontakt a v poklidu dojel na 4.místě.

Další sobotním závodem bylo Pernštejnské giro. Na něm se představila mladší žákyně Eliška Pěčová a po pěkném výkonu vybojovala stříbrnou medaili.

V neděli mohli svou formu prokázat také silničáři, kterým v Klášterci  začala Severočeská amaterská ligy. Z březovských závodníků se představil Pavel Kodl ml. a také čerstvý reprezentant ČR junior Václav Viktorin. Oba se po celý závod drželi ve vedoucí skupině a po zásluze se postavili na stupně vítězů. Vašek byl nejlepším juniorem a Pavel čtvrtý v elitě.

Bikeři v neděli startovali na Chebské čtyřicítce. V maratonku se představili pouze veteráni Jiří Toms, Jiří Bartoš (oba v 3), Petr Ontko (ve 2) a Lukáš Kopecký (v 1). Při hromadném startu všech kategorií se pohybovali uprostřed startovního pole, ale všichni postupně své pozice vylepšili Mezi masters 3 byli Toms 1. a bartoš 3, v masters 2 Ontko atakoval stupně vítězů aké, ale nakonec dokončil pátý a Lukáš Kopecký dojel v masters 1 sedmý.

no images were found

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *