Nominace na ZMJ se Vaškovi nepodařila

Balík v Třebušíně zatím pohromadě O víkendu se uskutečnily další 2 závody silničního ČP mládeže.  Sobotní kriťas “Cihlářův memoriál” a nedělní hromaďák v Třebušíně. Ten byl pak důležitý pro uzavření nominace na letošní ročník Závodu míru juniorů, který startuje už tuto středu. Většina aspirantů na dres s českou trikolórou se soustředila až na nedělní závod a “Cihláře” pojali jako rozjetí. Zvítězil tak cyklokrosař Skála.

Nedělní závod se bohužel Vaškovi závod nevyvedl. Dojel 10. a v nominaci na ZMJ tak figuruje pouze jako 1. náhradník. Zhruba v polovině se peloton definitvně rozdrobil. Vepředu 4 členná skupina Nipl, Černý, Zechmeister a reprezentant Kazachstánu a za ní 7-mi členná s Vaškem.  Závodu dominoval Vojta Nipl a nahradí tak Vaška v reprezentačním družstvu.

Pro Vaška to bylo velké zklamání. Účast na nejprestižnějším juniorském etapáku by pro něj byla vrcholem snažení a scházel opravdu malý krůček.  Ke vší smůle, ještě na rozbité trati nabořil přední karbonový ráfek.

Závodu v Třebušíně se také účastnil Pavel Kodl v kategorii elite. Nebyl to sice ČP, avšak až na pražskou Duklu se účastnily nejlepší české týmy: Whirlpool, Sparta, Kolokrám, Favorit. Od prvních okruhů se pole dělilo a Pavel po bojovném výkonu dojel cca. do 20 místa v malé skupině s Michalem Šupolem. Závod vyhrál mistr republiky Benčík.

druhá sedmičlenná skupina Zahálka, Viktorin, Skála ...
druhá sedmičlenná skupina Zahálka, Viktorin, Skála …

Ke sportu ovšem prohry patří a tak je třeba rychle zapomenout a znovu se pustit do tréninku. Už 22.5. Vaška čeká sveťák v italském Solighetu, další závody ČP, mistrák republiky a ve světle jarním výkonů není nereálná aní účast na ME či dokonce MS.

V tomto týdnu je tedy program: v pondělí kompenzační trénink 1 – 1,5 hod., v úterý normální trénink od 16,30 na kruháči (kopce na sílu), ve středu jedeme na Giantligu, ve čtvrtek vytrvalostní švih (sraz bude upřesněn), v pátek by mohla MTB sekce TBB začít s pořádáním tradičních vyjížděk, sobota vytrvalost (předběžně 10,00 na kruháči) a neděle první závod SAL v Klášterci.

This entry was posted in Novinky, Vikingové. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *