Silniční sezóna zahájena.

Vašek cíli v Pičíně s plzeňským Lukešem
Vašek v cíli v Pičíně s plzeňským Lukešem

Sobotním kritériem na tradičním okruhu v Plzni na Lopatárně a nědělním hromadným závodem v Pičíně byl zahájen silniční závodní kalendář.
Na obou podnicích měl Team Bike Březová své zástupce. V obou závodech v kategorii juniorů Vaška Viktorina a v nedělním Pičíně navíc Palinka Kodla.
I když příprava neprobíhala úplně optimálně a tradiční chorvatské soustředění bylo zkráceno vlivem nedobrých povětrnostních podmínek Vašek i Palinko se na závody těšili. Většinu objemové přípravy absolvovali spolu a poslední společné švihy koncipované už s rychlejšími úseky a doplněné o kadeta Petra Fialu napovídali, že by kluci nemuseli být jen do počtu.
Sobotní kritérium:
Lopatárna je pro Vaška prakticky domácí hřiště, protože již od kadetů jezdí pravidelnou středeční Giantligu s muži. Vašek nemůže při závodění spoléhat na „drtivý“ spurt, ale jeho doménou jsou spíše kopce a aktivní způsob závodění a snaha o hlídání pokusů o únik a „nastoupení si“ do správné odjeté skupiny. Taková byla i sobotní taktika. Na všech jezdcích byla v úvodu sezóny vidět nedočkavost a chuť závodit. Jen co byla sjeta jedna skupina či jednotlivec už se pelotonu oddělovali a snažili se odjet další. Vaškovi se podařilo asi v polovině závody dojet odskočenou dvojici Zechmeister (Favorit Brno) a Valeš (Dukla Praha) a společně pak před balíkem udržet několik okruhů náskok a sesbírat body jak z hlavního bodování, tak z průjezdů. Konečný součet jeho šesti bodů nakonec znamenalo i celkové 6. místo což je Vaškovo 2-hé nejlepší pohárové umístění. Vyhrál medailista z Mistrovství Evropy v cyklokrosu budějovický Jakub Skála.
Nedělní hromadný závod:
Profil nového Pičínského okruhu taktéž nenahrával vrchařům. Dal se bez problémů objet celý na velkou a tak to byla opět sázka na to, být ve správný okamžik na správném místě. Z nástupů a pokusů o únik v 80-ti členném pelotonu se ujal až v předposledním – pátém – 15-ti km okruhu, kdy odskočili po sobě dvě dvojce závodníků a přestože se Vašek následně dalšího ½ kola za uprchlíky před hlavním polem „gumoval“ sjet se je nepodařilo a peloton ho nakonec polkl a v hlavním poli dojel i do cíle.
V odpoledním závodě mužů jel Palinko velmi dobře a přestože limitován velomateriálem dojel bez problému v hlavní – po 150 km již hodně prořídle – skupině s jezdci mnohem zvučnějších jmen a týmů, které na startu čítalo 120 závodníků z Čech, Slovenska, Německa a Rakouska.
Na obou klucích byla byla vidět chuť a snaha a byla radost je sledovat. Závodili, makali a snažili a rozhodně pro ně neplatilo co řekl reprezentant Milan Kadlec po trojnásobném víkendovém vítězství v Hlohovci, Bíteši a Pičíně: “To nejhorší pro cyklistu asi je, když přijede do cíle a vůbec se necítí unavený”.

Naše otevřené tréninky budou od dubna do odvolání v úterý od 16,30 a ve středu od 17-ti vždy se srazem u polikliniky v Sokolově, posilněné o silné kadety Petra Fialu z Chebu, Pepu Blažka z Aše a Martina Kubíka z Chodova, kteří první závodní víkend zabodovali a “Fiky” dokonce stanul 2x na bedně.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

1 Response to Silniční sezóna zahájena.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *