Švýcarsko – 43. TOUR DU PAYS DE VAUD

Do poslední nedělní etapy Vašek nastupoval s odhodláním dostat se do nějakého úniku a pokusit se o dílčí etapový úspěch. Hlavní peloton však dojel pohromadě.

I když Vaškův výsledek (64. místo – ztráta 16:12 na vítěze) celého TOUR DU PAYS DE VAUD není na první pohled tak příznivý jako na Kolem Istrie, je poznamenán 1/4 hodinovou ztrátou v 2. etapě, jako daň ofenzivnější taktice.

Další podrobnosti v úterý na tréninku.

III etapa

III etapa

___________________________________________________

na trati časovky

na trati časovky

Za vše hovoří krátka SMS od Vaška: “Cau, tak dnes totalne v pr***** – od zacatku jsem mel za ukol chytat nastupy az jsme byli odjeti ve 4-ech asi 20 km. Jenze na zacatku ciloveho kopce (8 km, 10 %) jsem dostal hladaka a v cili propad ja svin. Casovku jsem jel na obycejnem kole. Koza by hodne pomohla. Holt budu muset zitra odjizdet.”

___________________________________________________

První etapu doprovázela nepřízeň počasí stejně jako včerejší etapu Gira. Časté přeháňky a teplota jen 15 st. C závodníkům znepřijemňovala život. Peloton dojel do cíle již částečně potrhané. Před hlavní – cca. 30 člennou – ve které dojel Vašek však bylo 7 uprchlíků – bohužel nikdo z českého národního týmu. Vašek tak poskočil na celkové 40. místo a na TOP TEN ztrácí 10 sec. Sobotní II/a etapa svým profilem jistě výsledky ještě řádně zamíchá. Sobotní odpoledne pak následuje II/b časovka.

v I. etapě

v I. etapě

___________________________________________________

Ve středu ráno Venca odjel na etapový závod kategorie UCI 2.1 do Švýcarska. V blízkosti Ženevského jezera bude 20 juniorských výběrů soupeřit na trati 5. etap (prolog, časovka, 3x hromadný). Okolní alpské terény a profily etap slibují selektivní závodění.

Podmínky pro závodníky jsou sice spartánské – ubytování v kasarnách po cca. 20, ale jistě se s tím vyrovnají.

Včerejší večerní prolog na 1,7 km ve Villeneuve zatím mnoho neukázal. Jako první z českého reprezentačního výběru startoval mistr republiky v kadetech z Chebu 2009 Tanas Markos (Mapei Kaňkovský) a bohužel se smotal, takže zbytek družstva jel pak zadrženě. I tak rozdíly mezi závodníky jsou minimální.

Dnešní podvečerní etapa na 111 km je již pěkně “zubatá” s dojezdem do kopce a Vašek doufá, že se bude pohybovat v popředí.

Markos, Ponikelský, Hampl, Viktorin, Matějů, Března

Markos, Ponikelský, Hampl, Viktorin, Matějů, Března

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *