Úspěšch v Německu

Jako týmová společná akce se nazvat společný výjezd našich mladých do německého Luisenburgu (u Wunsiedelu) na finále Cube cupu a předposledního závodu OTV Cupu. Díky transitu od města se mohloí společně.

Mezi zajímavou a kvalitní konkurencí se naše dresy rozhodně neztratily. První na start šel v kategorii do 10.let Ruda Griessl což je naše nová tvář. Po jednom společném tréninku si hned koupil větší kolo, aby se mohl začít seznamovat se závodní cyklistikou. Proto je hlavní úkol bylo dokončit a pokud možno nebýt poslední. To se podařilo splnit a z18. závodníků dojel 17.

V další startovní vlně jsme měli dvojnásobné zastoupení. Martin Kofroň (U17) a Kuba Kozlík (U15) se měli poprat o co nejlepší umístění a pokud možno tak na stupních vítězů. Jenže po velmi špatném startu obou dvou to bylo trochu těžší. Přesto se Martin dostal do druhé skupiny, která bojovala o 3.místo v U17 a Kuba ve třetí měl ještě šanci na stříbro ve své kategorii. Nakonec Martin dokázal v posledním kopci odrazit nápor soupeře a do cílové rovinky najel na třetí pozici, kterou uhájil. Kuba o svém umístění rozhodl o něco dříve a sám projel cílem jako druhý

.

Nejvíce očekávání jsme měli v nejmenších od Tomáše Bence. Ten ale tentokrát neodstartoval nejlépe a ani nejlépe nejel. Přesto se protlačil na třetí místo a díky nejrychhlejšímu druhému kolu dokonce ohrožoval i budoucího vítěze. V krátké cílové rovince se však nedokázal posunout výše.

V posledním (hlavním) závodě jsme měli dvojnásobné zastoupení. Pavel Kodl i navrátilec Míra Brill měli na to bojovat o desítku či pětku. Pavel odjel lepší závod. V prvním kole se udržel s nejlepšími, ale ve druhém kole tempo neudržel. V dalších kolech vyrovnaným tempem se dokázal posunout výš, ale na lepší než 5. místo to nestihl. Míra měl start podstatně horší a celou dobu se pohyboval ve druhé desítce. I když stejně jako Pavel držel v podstatě konstatní tempo, na víc než 13. to nestačilo.

Celkově jde hodnotit celou akci za zdařilou a pokud by se dařilo podobných akcí zvladnout více bylo by to dobré. Dětska viděli jiné zavodníky, podívali se i na větší. Starší mladým pěkně radili i povzbudili:-))) Skrátka jeden tým!!!

Více fotek v galerii:-)))

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *