Úspěšný víkend

V sobotu odstartoval ČP XC a ten by měli objet Palinko a Karolína. Na první závod zamýšlel ještě jet Fiši, ale na poslední chvíli si to rozmyslel. Takže v Teplicích pouze Karolína ve starších žákyních a Palinko v kategorii expert. Karolína svůj první start v této soutěži zvládla, ale odstup od známých soupeřek byl větší než se dalo očekávat. I tak jako jediná 2001 na startu nechala několik svých soupeřek  za sebou a dojela 19.

Pavlovi se docela povedl start, ale postupně se propadal. První kolo projel v 16. čase, druhé kolo znamenalo další propad na 17. příčku. Pak se však rozjel a v dalších dvou kolech začal zlepšovat svou pozici. Konečné 14.místo není dle očekávání, ale dobrý start do soutěže.

V neděli se naše barvy rozdělili. 4 závodníci jeli v Lokti Kozí Vrchy v rámci  Karlovarského poháru a 3 odjeli na becker cup do Chrástu.

Takže v Lokti – Na startu Palinko, Kofis, Tomsík a Tomáš. První dva se drželi na předních příčkách absolutního pořadí, Tomsík bojoval s kopcem uprostřed startovního pole a Tomáš jel kratší trať. Palinko si svoje a nenechal se rozhodit zrychlením Filipa Eberleho. Jel si své a postupně upevnil druhé místo absolutního pořadí. V kategroii to znamenalo vítězství. Martin jel se svým největším konkurentem v kategorii, ale před cílem mu podlehl. Jako kadet tedy 2. a v absolutním pořadí do desítky je velmi pěkné. Tomsík jako obhájce celkového vítězství kategorie masters 3 odstartoval sezónu 2.místem.

Do Chrástu u Plzně pak odjeli Karolína, Ruda a Vláďa. Karolína potvrdila, že patří mezi nejlepší závodníce kategorie v západních Čechách. V mladších žákyních si nechala po startu odjet závodníci z České spořitelny, kterou pak již nedokázala dojet. Ve starších žákyních si spravila chuť a jasně vyhrála. Ruda i Vláďa startovali pouze v mladších žácích a jejich výkon nebyl ideální. Oba se teprve učí závodit, ale velmi lehce vzdávali jednotlivé souboje. V cíly byli nakonec hodnoceni na 13. resp. 14.místě.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *