Chrást 2013

Druhý díl Becker cupu byl pouze pro mládež a jel se v Chrástu u Plzně. Z původního sedmičlenného týmu nakonec odjelo pouze 5 závodníků. Jako první na start šli kadeti a kadetky. V našich barvách tedy Kozel, Peky a Kadel. Nejlepší start měl Kuba, který dokázal odjet první kolo na čele závodu. Ačkoliv postupem času síly docházeli a nastal propad pořadím, bylo z toho pěkné 4.místo. Lukáš měl z kluků nejhorší start a také bylo znát, že se teprve učí. Rychlá a klikatá trať nebyla pro něj moc dobrá. Konečné 9.místo je pak trochu zklamáním. Karolína měla úplně nejhorší start ze všech. Během prvního kola navíc upadla. Pád měla i ve druhém kole. Pak se však rozjela a parádní stíhací jízdou předjela i několik kluků a hlavně všechny své soupeřky – 1.místo.

Pak šel do svého závodu mezi staršími žáky Chvostík. Ten jel v podstatě první závod ve větším balíku a to bylo znát. V prvním kole několikrát vypustil souboj a pustil soupeře zadarmo před sebe. To jej dostalo až na konec startovního pole. Postupně se však otrkával a bojovností se začal posouvat dopředu. Další drobnější chybou spadl a stíhání začalo znovu. Když se přiblížil k souboji o medaile, při předjíždění soupeře se mu podařilo přetrhnout řetěz a bylo po závodě. Škoda, ale cenné zkušenosti.

Ve své kategorii mladších žákyň si Karolína od druhého kola jela sólo pohodový závod na techniku jízdy.

V nejmladších žácích mezi 26 přihlášenými byl i Bencík. Ten neměl moc dobrou startovní pozici, ale vcelku dobrým startem se dostal na 10.místo. Během závodu ze sebe vydal maximum. Dokázal odrazit několik ataků nejbližších soupeřů, vyvaroval se výraznějším technickým chybám a dojel si pro dobré 8.místo.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *