ČP Pec p/S 2015

Další díl ČP XCE a XCO se konal v horském středisku Pec p/Sněžkou. V tradiční pohárové lokalitě se Březovským bikerům letos moc nedařilo, ačkoliv právě z této trati mají závodníci nejlepší pohárové výsledky.

DSC_0721

Sobotní XCE (sprint – eliminátor) vyšel velmi dobře juniorce Kateřině Lacinové, která vybojovala skvělé 6. místo. Velký kopec smůlu měl Pavel Kodl startující v elitní kategorii. Ten v kvalifikaci zajel 17. nejlepší čas a od postupu do vyřazovací části jej dělila jediná příčka. Navíc na 10. místo ztratil pouhé 0,2s! Průměrné 19.místo vyjela Karolína Poláková (st.žákyně) a ještě hůře dopadl Tomáš Chvostek (kadet), který si v této disciplíně odbyl 30.místem premiéru.

Nedělní XCO (klasické crosscountry) – Pavel Kodl (expert) – Po startu do táhlého těžkého kopce byl mezi nejlepšími, ale během zbytku prvního kola hned 2x padnul přes soupeře a propadl se na konec druhé desítky. Postupně se však ve zbylých dvou kolech rozjel a posunul se na konečné 10.místo. Kateřina Lacinová podobně jako Pavel se hned v prvním kole zamotala v hromadném pádu a pak se již s bolestmi dotrápila do cíle na 13.místě. Karolína Poláková doplatila na velmi špatný start. Sice v průběhu závodu dokázala předjet 12 soupeřek, ale na víc než 15.místo to nestačilo. Tomáš Chvostek závod odstartoval pozicí na konci 4.desítky. Ovšem každým kolem zrychloval a nakonec se posunul 33.místo.

http://cktbb.cz/fotky/nggallery/fotky/pec-2015

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *