XC Zelená hora 2016

Chebský pohár pomalu finišuje a naši závodníci poctivě sbírají body pro co nejlepší umístění v celkovém hodnocení poháru. V Chebu pod Zelenou horou jsme závodily v šesti. Nejlépe si vedl Pavel Kodl, který vyhrál absolutní pořadí závodu. Na stupně vítězů se v elitě dostal i Pavel Csipka, který bral bronz a také nejrychlejší žena dne Kačka Lacinová. Martin Řezáč a Honza Vokoun byli ve svých kategoriích 4. a Lukáš Kopecký 5. Takže pěkný bodový přísun pro všechny. (foto na stránce – Karel Rous)dsc04263

Pavel Kodl: Na startu se nesešla moc velká konkurence vzhledem k časovce v Aši takže úkol byl jasný vyhrát. Po startu jsem šel do čela a snažil jsem se ujet všem. Což se povedlo v půlce prvního kola. Pak už jsem si náskok jen hlídal. Ve třetím kole z pěti mi v jedné zatáčce ujelo přední kolo, ufouklo (naštěstí jen trošičku) a spadl mi řetěz. Řetěz jsem po chvilce nahodil a pokračoval dál. Pak už závod pokračoval bez problémů. Dopadlo to tedy jak jsem si přál ?

dsc04359 dsc04394 dsc04549

Kačka Lacinová: My jsme jely tři kola, bylo to už pak trochu dlouhé ke konci, ale nic nezvládnutelného. Kopce mi přišly kratší než minulé roky a závod docela rychle utekl. Jestliže tam bylo celkově málo lidí, tak holky jsme byly jen tři. Takže jsme si to krásně rozdělily. Všechny jsme braly první místa ve svých kategoriích.

dsc04283 dsc04329 dsc04526

Martin Řezáč:… Nejdřív jsem měl jet 3 kola, ale nakonec to organizátoři předělali na 1… hned po startu jsem se ze zadu posouval dopředu, takže jsem byl v první skupině než se vjelo do lesa… S nimi jsem se držel až k nejdelšímu sjezdu, tam jsem někoho dojel, ale nemohl jsem ho předjet a tak jsem tam chytil docela díru… Pak jsem se trochu přiblížil, ale pak už byl konec… Za mě krátký závod, nakonec 4.

dsc04326 dsc04327

Honza Vokoun: Počasí super, trať též, ale nějak jsem si odvykl na hodinový nářez ?

dsc04252 dsc04269 dsc04311 dsc04312 dsc04378

 

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *