Artamon 2017

Největší a nejmasovější biková akce Karlovarského kraje a my nemohl u toho chybět. Už v pátek jsme si připravili skromné zázemí v dějišti akce, abychom v sobotu podali co nejlepší výkony. 

Po noci plné deště se počasí ráno umoudřilo, ale přesto tratě byli díky vodě o poznání těžší, než kdyby bylo sucho. Přesto vše jsme se neztratili ani v mládežnících ani v dospělých. A to nám ještě chyběla minimálně dvě Esa na pěkná umístění (Palinko a Brillák). Díky Kačce Lacinové se naše dresy dostaly i na pódium nejlepších. A kdo vlastně nás reprezentoval?

Odrážedla do 5.let – Tomáš Vokoun – 6.

Dívky 6-7 let – Barča Blažková – 15.

Kluci 6-7 let – Honza Kuliš – 26.

kluci 8-9 let – Dan Janka 16.- (“start se mi moc nepovedl, ale pak jsem se snažil a předjížděl jsem o stošet. Nohy nebolí a těším se na další závod”), Adam Rohožka 17., Matěj Velát 27., Kuba Vokoun 30.

Krom těch nejmenších se startovalo stylem Le Mans s během ke svým strojům. Bohužel starty jsou stále naší největší slabinou, ale aspoň na trati jsme pak více předjížděli než byli předjížděny 😀

  • https://www.facebook.com/pg/teambikebrezova/photos/?tab=album&album_id=1620695414621992
  • https://www.facebook.com/pg/teambikebrezova/photos/?tab=album&album_id=1620695414621992

Dlouhá trať:

Radek Fišer – 13. – “Artíka jsem startoval s 3 100 km v nohách v roce 2017 a zejména týden po vysokohorském cyklisticko-pěším soustředění v Alpách s bratry Svobodovými. To se ukázalo jako dostatečná průprava, abych se po několika posledních účastech poprvé necítil před závěrečným výjezdem na Doubskou horu popravený. Naopak, měl jsem sílu. V této části jsme jeli ve skupině čtyř vč. Tomáše Eberla. Jak jsem byl spokojen, že se mi jede pěkně, tak mi i bylo jedno, jeslti budu z té skupiny druhý či třetí, protože navíc Tom si to odpracoval a týpek z Prazdroje taky. Nakonec se to vyvinulo tak, že 100 mp řed KV Arenou jsem nechtěně, jsa na druhém méstě za Tomem, nechal díru, prootže jsem v úzké zatáčce špatně zařadil, Tom poodskočil, já ho pak dojel, ale hoši už ne, takže do meandru jsme jeli ve dvou ve vysokém tempu, taktizovat se mi nechtělo, tak mě pak na čele Tomáš před esíčky předjel a do cíle vjel dříve.  Jinak před tím se to odvíjelo tak, že jsem startoval z první skupiny, za Zámečákem k Dianě jsem nestačil tempu první velké skupiny. Pak při sjezdech mě neskutečně iritovali pomalíci, co neumí jezdit z kopce, no a do sjezdu na asfalt před Březovou už jsme díkybohu s Tomem vjížděli do terénu první a pořádně jsme lidem odskočili. Pří výjezdu na Vítkovku nás pak dojela skupina a Tom se jich chytnul, já nikoliv. Pak na rovinách jsem byl ve skupince, kterou zezadu opět někdo dolétnul, ale popravdě to bylo štstí, protože tam byli tahači, co jeli roviny i kopce neskutečně rychle  azde se prostě ukázala síla skupiny. Co se nestalo – dojeli jsme skupinu s Tomášem, a s ním jsme pak další tři lidi všem odskočili ve sjezdu z Vítkovky. A to už byla ta naše čtveřice. Na té Vítkovce jsem za zády měl Honzu Šímu, ale ve sjzeud byl uvězněn pomalejšími jezdci.

Jiří Toms – 14. – Ti ,co přežili,nemluví. 57 km není prostě
cross country. Týden dopředu jsem si opakoval ,nenech se strhnout a nepřepal to, tady se závodí za brodem přes Teplou. Tak jsem to dodržel asi 50 na 50 a za brodem jsem byl rád ,že jsem to vůbec se ctí dojel. A o závodění jsem slyšel jen z vyprávění u piva…

Jiří Svoboda – 16. – Po týdnu stráveném na kole v Alpách jsem se cítil dobře a docela mi to zase i jezdilo. Takže na Artamona jsem se těšil. Po startu jsem se hnal kupředu, ale už v půlce prvního kopce mi nohy začali tuhnout. Tak jsem si zvolnil a snažil se je roztočit. Jenže nohy stále tuhé a vůbec to nejelo. Takže jsem si zvolnil ještě víc a jel to své. V technickém depu jsem stavěl a dofukoval propadající se zadní tlumič. Kolem letiště na rovinách jsem se trochu rozjel a po chvíli doletěl skupinku s Csipim. Poté začala má stíhací jízda, i když nohy furt byly tuhé, tak už to aspoň trochu jelo. Nakonec jsem stihl dojet ještě pár skupinek a dalo to 64. flek. Čekal jsem to lepší, ale hold to asi nebyl můj den =))

Pavel Csipka – 30. – super zavod i pres podminky na trati a konecne jsem se zlepsil takze za me spokojenost.

Honza Vokoun – 74.

Krátká trať

Kačka Lacinová – 2. – Při rozjíždění de mi jelo parádně a říkala jsem si, jak to bude super, ale hned po startu už se asi tělu nechtělo ? hned na prvním kopci mě tedy předjížděl jeden člověk za druhým ? díky bohu mě zachraňovaly sjezdy, tam jsem to vždycky poslala a dojela všechny, co mi nahoru ujeli?. A takhle to bylo vlastně celý závod. Byl to masakr, měla jsem těžké převody, takže jsem i na třech místech tlačila. Ale poprvé jsem se rozhodla si KPŽ hlavně užít, takže jsem si zastavila na občerstvovačce, dala si melouna, pomeranče, napila se a až potom jela dál. Bylo to fajn a o to víc jsem překvapená výsledkem. Druhé místo v kategorii, a v porovnání s předešlými roky ani ten čas nebyl nijak závratně horší, když si vybavím, jak jsem trénovala. Takže děkujeme za servis při přihlašování a zázemí a snad jsem aspoň trošku výsledkem potěšila ?

Martin Řezáč – 4.

Michal Blažek – 48. – opět se více věnoval druhým a během závodu dvakrát opravoval cizí kola 😀

https://www.facebook.com/pg/teambikebrezova/photos/?tab=album&album_id=1620715937953273

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *