ČP MTB Kutná Hora

Prvními závody odstartoval i Český pohár XCO a XCE v Kutné Hoře. Zde se představila trojice Jiří Svoboda, Martin Řezáč a Pavel Kodl. Nejprve byl na programu eliminátor a v kategorii Elite postoupil Jiří Svoboda do osmifinále, kde však po svých chybách vypadl. Pavel Kodl ve stejné kategorii do vyřazovacích bojů nepostoupil a obsadil 20.místo. Martinovi Řezáčovi ve velmi malých rozdílech chyběl kousek v postupu mezi kadety, umístění to však bylo 24. 

V olympijském XCO startovali Kodl a Svoboda ve kategorii Expert, kde se po startu pohybovali kolem 13.místa. V posledním kole udělal Jirka několik drobných chyb a propadl se na konečné 16.místo. Pavel si vedl v závěru lépe a posunul se na konečné 11.místo.  Martin Řezáč po těžkém pádu ve druhém kole na kamenité pasáži závod nedokončil.

Jirka a jeho pohled: “Sobotní XCE bylo mé první, tak jsem nevěděl, co můžu očekávat. V kvalifikaci jsem udělal pár chybek, takže postup byl nakonec jen s odřenýma ušima ?. Následný start v rozjížďce byl velmi rychlý, povedlo se mi usadit na 2. místě, ale v následných pasážích jsem si to hned prokaučoval a propadl se na 4. místo, Chytil jsem kousek mezeru a bylo mi jasný, že to už nemám šanci dojet. No na XCE se mám ještě hodně co učit =)).

V neděli bylo hodně chladno a při postávání na startu jsem stihl promrznout. Start nebyl špatný, pohyboval jsem se za Kodlikem okolo 10. místa, ale v prvním kopci jsem byl zatuhlej a propadal jsem se pomalu dozadu. Ke konci okruhu se to už zase rozjelo a byl jsem zase poblíž Kodlíka, kterej si právě asi procházel krizí. Druhé kolo jsme objeli spolu a pár lidí sjeli. Ve třetím okruhu do kopce mi Kodlík trošku poodjel, pak jsem měl trable s řetězem a Kodlík byl pryč. Začal jsem dojíždět velké skupinky kadetů a masters, které se na téhle trati nedaly moc předjíždět. Takže poslední kolo už nic moc. Před cílem jsem se na kamenech zamotal s jedním kadetem a zase mi spadl řetěz, než jsem ho nahodil, tak jsem přišel ještě o 2 místa ve své kategorii. Pocit ze závodu super, jen to pořadí mohlo být lepší.”

Pavel: “v sobotu jsem jel eliminátor kde jsem si moc šancí nedával a bral jsem to spíše jako rozjetí před nedělí. Snažil jsem se ale na lepší než 20,místo to nestačilo…

V neděli se jelo XC. Start z druhé řady se mi povedl a na první kopci jsem byl cca kolem osmého místo v kontaktu s prvníma. Pak ale svýma hloupýma chybama v techníce jsem se propadl až někam kolem třináctého místa. V polovině prvního kola mě dojel Jirka vůbec se mi nejelo dobře téměř cele druhé kolo jsem za ním visel a měl i nějakou ztratu. Ke konci druhého kola se mi to tak nějak rozjelo. V poslední kole se mi ještě povedlo pár lidí předjet a skončil jsem na 11.místě. Myslím nebýt motajících se kadetů tak by mohl být výsledek o něco lepší, ale nechci se na to vymlouvat motali se tam všem úplně stejně ? Snad se za týden v Praze zadaří o něco líp ?

Více fotek ze zájezdu … https://goo.gl/photos/tbbK8ckxitD5t5rN6

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *