Františkolázeňské kritérium

Vyhlášený František pro absolutního vítěze mužů končí letos v Březovských rukou. Krom vítězství Svoboďáka, se na nejvyšší stupínek ještě vystoupali Martin v kadetech a Tomášek Vokoun na odrážedle.

Tak postupně, program začal od nejmenších:

 • Tomáš Vokoun – děti do 4 let – 1.místo – Tomík si počínal jako velkej závodník. Ani se nechce věřit, že před měsícem v Chodově ujel pouhých 10m než odmítl pokračovat 😀
 • Petr Basetlík – kluci do 6 let – 5. – Jelo se na 3 kola. Špatný start, ale následně bojovný výkon a k medaili jen kousek. 
 • Barbora Blažková – holky do 6 let – 3. – Jestli Péťa měl špatný start, tak Barča ještě horší. Ale pak každým kolem se posunula o nějakou příčku vpřed a v poslední zatáčce dokonce na pódium 
 • Jan Kuliš – kluci do 8 let – 8. – Po startu poslední, ale bojoval, snažil a správně řadil. V nájezdu do druhého kola předjel 3 soupeře kterým pak i ujel. 
 • Jakub Vokoun – kluci do 10 let – 7. – Jako jediný na malém kole měl velký hendikep. Přesto proti předchozím závodům znatelný posun. 
 • Anna Havelková – holky do 10 let – 3. – první závod s SPD a ty se staly úvodním zlem. Než se podařilo zacvaknout většina soupeřek byla daleko. Bojovností a chytrým během v bahenní pasáži se probojovala na pěkné místečko. 
 • Barbora Dvořáková – ml.žákyně – 7. – bojovný výkon, ale několik začátečnických chybiček. Přesto výrazný posun v porovnání s Bláteníkem. 

Takže dětičky se nám zlepšují. Chybí nám více výbušnosti, ale ta postupně přijde. Bohužel nám z naší skupinky chybí na závodech ti o trošičku zdatnější (aspoň v tréninku).

Starší kategorie:

 • Martin Řezáč – kadeti – 1.místo -“…  po startu jsem byl první s menším náskokem po chvíli mě dojel Adam Marek a hned se nacpal přede mě. Hned jsme měli náskok. Na konci kola nás předjel Sanťák a jel před námi asi 50 metrů. Druhé kolo proběhlo bez větších problémů. Třetí kolo Adam zrychlil a začalo se závodit. Na trati nebylo moc míst kde se dalo předjíždět, takže jsem spoléhal na jediný široký kopec kde jsem ho nakonec i předjel a potom si už v pohodě dojel do cíle… “
 • Kateřina Lacinová – ženy – 2. – “…Hned na startu jsem vytrhla nohu z pedálu, takže jsem odjížděla trošku se zpožděním a bylo to znát. Hned tam odjely dvě holky a já už pak neměla šanci to dojet.. první kolo jsem se tedy držela na třetím místě, ale vzápětí mě předjela Milada Soukupová a hned chvíli po ní i Radka Slaninová, takže jsem pak jela na pátém místě a tak dojela i do cíle. Co se pocitů týče, tak se mi závod líbil, ale bohužel kvůli stálým problémům s kolenem jsem nemohla jet těžké převody a na takové rychlé trati to bylo s točením marný…” 
 • Jiří Svoboda – muži – 1. – “…kritérko ve Frantovkách bylo rychlé, žádný velký kopec což mi sedělo. Od startu jsme se ve předu usadili s Kodlikem a za náma se vezl Vojta Marvan s Kájou Tyrpeklem. Během prvních kol jsme si vytipovali místo, kde máme navrch. Domluvili jsme se, že to zkusíme v předposledním kole. Kodlík za mnou bohužel udělal pár chyb, takže se nám vzdálit nepovedlo. Při nájezdu do posledního kola Vojta musel řešit ufukující se zadní kolo, tak jsme zbyli jen 3. Zkusili jsme to na Káju zase na stejném místě a tentokrát to vyšlo, zbytek kola jsme si objeli sami a do cíle mě už Kodlík nechal. Takže nakonec první místo.”
 • Pavel Kodl – muži – 2. – ” …. v posledním kole jsme urvali Káju Tyrpekla i s Vojtou Marvanem. Ten měl pak i defekt…” 
 • Miroslav Brill – masters I – 3. – “…trat byla rovinata, start mi nevysel muj tymovy kolega me sevrel, trosku jsem ztratil udelala se dira, v prvnim kole jsem se to snazl sjet, nakonec jsem skoncil v druhe skupine, ze ktere jsem tez vypadl a dojel zavod sam, konecne treti misto.” 
 • Pavel Csipka – masters I – 6. – “…. měl jsem asi nejhorší start v životě a s počtem lidí a kličkováním po startu jsem se hned propadl někam dozadu. První dvě kola jsem se snažil něco sjet, ale nikoho jsem neviděl tak jsem dojel spíš abych si pohlídal pozici nakonec jen 6tou bohužel…” 
 • Jan Vokoun – masters I – 9. –  “…Čas který letos kolu věnuji je někde znát. Na startu jsem se s pokorou zařadil až na konec a to bylo správné rozhodnutí. Ve třetím kole jsem měl takový požitek z jízdy že všichni kolem málem viděli můj oběd a ve čtvrtém jsem s velikou radostí pouštěl ty první…”

Brzy ještě dodáme některé postřehy…

Foto: Kat. Kníchalová, Radek Dobeš, ….

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *