GP Březové přívítala 65 závodníků

V pátek 28.7. se uskutečnil již 6. ročník silničních závodů GP Březové. Závody opět přilákaly vice než 50 dětských závodníků. V těch mladších kategoriích převládaly děti místní a od žákovských kategorií to pak byla účast již zkušených závodníků z Českých pohárů. Závěrečný závod dospělých o Putovní pohár Starosty města měl účast trochu slabší, ale přesto mohli vidět diváci souboj mj. tři reprezentaty ČR a medailisty z MČR.

Kategorie do 10.let zavodily na okruhu kolem zdravotního střediska ostatní si okruh prodloužili až na bývalou “šestku”. Cyklistické odpoledne odstartovala odrážedla. Nejrychlejší byl Denis Kopačka (Kluci z Kluče), který zvítězil s velkým náskokem. Nejmladším účastníkem (nicí) byla pak dvouletá Julie Kopačková. V závodě 6 letých bylo na startu 7 chlapců a jediná dívka Marie Panzerová (Holky z Kluče), která tak svou kategorii vyhrála, ale mezi kluky se zdaleka neztratila. Kluky pak nejrychleji rozjel Matěj Šnobl (BK Sokolov), ale ve druhém kole se před něj dostal Viktor Michlík (Cykloteam Ostrov). Třetí místo vybojoval Matěj Čejka z Březové. Nejpočetnější startovní pole bylo v kategoriích 8 letých. V dívkách byla nejrychlejší Karina Antonjuková (Profisport Cheb) před Nikol Královou (Aš) a Veronikou Černou (Profisport Cheb). V závodě chlapců se odehrál pěkný souboj domácích závodníků, který se rozhodl v závěrečném kole na cílové rovince. Úspěšnější byl Daniel Janka (Team bike Březová) před Ludvíkem Killingerem (Cykloteam Killi). Třetí dojel Matěj Hradský (Březová). Poslední kategorií na zkráceném okruhu byli desetiletí. Těch se prozměnu sešlo nejméně a tak se s nimi utkali i dvě mladší žákyně. Kluky vyhrál Tadeáš Mansfeld (Profisport cheb) před Matějěm velátem (Team bike Březové) a v dívkách byla úspěšnější kateřina Černá před Krystýnou Gogovou (obě Profisport Cheb).

Mladší a starší žactvo po změně programu startovalo již na velkém okruhu a společně. Zde stojí za zmínku i statečná účast tří březovských chlapců na hroských kolech (Jakub Tomášek, Ota Šimůnek, Joszef Otoupal),  kteří se nezalekli závodníků s pohárovými zkušenostmi na “silničkách”. V pěkném a početně zajímavém závodě si to rozdávali závodníci Sparty Praha a Profisportu Cheb. Závěrečný spurt a tím i katerorii starších žáků vyhrál David Goga (Profisport Cheb). Druhý dojel Matouš Rubáš (Sparta Praha) a třetí René Zoaitter (profisport Cheb). Mezi mladšími žáky si nejlépe vedli Vladimír Kroc a Ondřej Šafránek (oba Sparta Praha), třetí byl Matyáš Marek (Profisport cheb).

Závěrečný program obstaral závod zbylých kategorií O putovní pohár starosty města. Startovní pole bylo ochuzeno o domácí závodníky, kteří bohužel měli pracovní povinnosti a tak nemohli na závod dorazit. Proto krátce po startu se od zbytku pole odpoutala trojice Petr Fiala (Sparta Praha – obhájce loňského vítězství, vítěz závodů ČP a někdejší juniorský reprezentant ČR), Ladislav Fabišovský (Sweepcycling Chomutov – někdejší reprezentant ČR v MTB) a Karel Tyrpekl (Profisport Cheb – juniorský reprezentant ČR, medailista z MČR). Ti si to několika nástupy a útoky rozdávali celých 24 kol. Celý souboj se rozhodl až v cílové rovince, kde byl nejúspěšnější Petr Fiala. Za nimi se odehrávali zejména souboje masters. O prvenství si to na cílové rozdali Tomáš Viktorín (SKP Sokolov) a Zdeněk Rubáš (Sparta Praha). O třetí místo pak spurtovali Jiří Blažek (Sportcycling M.Lázně) s Václavem Truhlářem (Sweep cycling Chomutov). Nejrychlejším kadetem byl Adam Marek (Profisport Cheb).

Poděkování za zdárný a úspěšný průběh pak patří Sportovní komisi města Březová, Technickým službám města Březová, Karlovarskému kraji, Českému červenému kříži na Březové, občanům města, kteří tolerovali silniční omezení a společnostem basketking, Isso, čerpací stanici OMV Jiří Urban, Isla, PJ shop, Vertikal, Strojservis Homolka, Střechy Petr Šíp a Stav elektro. Ceny všem závodníkům předával místostarosta Jan Jiříček.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *