Kodl 2x 4. v ČP

Úspěšných 14 dní má za sebou Pavel Kodl. Nejprve vyhrál domácí závod, hned druhý den na ČP  na Zadově dojel 4. v expertech a to samé se mu povedlo o uplynulém víkendu ČP v Bedřichově. Jak se vyvíjeli pohárové závody z jeho pohledu?

 

Zadov – Musím se přiznat, že se mi tam samotnému moc nechtělo. Pak jsem si řekl, že se přeci nebudu válet doma. Cestou na závod celou cestu pršelo z čehož jsem nebyl vůůůůůbec nadšenej. Naštěstí po přijezdu na Zadov bylo sucho.. Občas sprchlo, ale nic hrozného. Po projetí dvou kol před závodem jsem si říkal, že to je hrozně trať těžká jak kopcema kde se během jednoho kola jelo dvakrát do sjezdovky, tak technicky kdy sjezd vedl po downhillové trati. Start se povedl a v první zatáčce jsem byl třetí. V průběhu prvního kola jsem se propadl až někam na sedmé. Nohy jsem úplně dřevěný a do sjezdovky jsem skoro nevyjel … Pak se mi to naštěstí rozjelo . Do druhého kola jsem najížděl 5. a třetího jsem měl na dohled. Na sjezdovce se třetí vzdaluje, ale čtvrtého jsem předjel. Při nájezdu do třetího kola si říkám, že tam musím nechat všechno abych se na to pódium dostal… Díky pomalejším kadetům, kteří mne brzdili jsem si všiml, že se ke mne někdo blíží. Proto jsem se ve druhé půli okruhu vymáčknul a udržel 4.místo až do cíle.

Bedřichov –

Den před závodem jsem dorazil do Bedřichova a sotva jsem se vydal na trať tak se spustil déšť který vydržel až do večera. To mi moc optimizmu do žil nevlilo. Modlil jsem se aby v den závodu nepršelo protože na trati bylo dost kluzkých kořenů. Naštesti jsem se ráno probudil a už svítilo sluníčko ? Start do asfaltového kopce z prvni lajny se mi povedl Na konci kopce jsem byl na nějakém pátem šestém místě. V prvním kopci po sjezdovce se mi první tři vzdalují a já zůstávam ve skupine čtvrté až sedmé místo. V technice to klukům kolem mě moc nejde tak toho hodně běháme. Při nájezdu do druhého kola už jsme pouze ve třech. Při druhém výjezdu do sjezdovky se dostávam na čtvrté místo a klukům se vzdaluji. Bohužel ve sjezdech se motají pomalejší kadeti. Ke konci druhého kola už mam celkem slušný náskok na páteho a občas před sebou vidím třetího. Snažím se jet co to dá pomálu se přibližuji ke třetímu. Při nájezdu do čtvrtého kola mam ztrátu na třetího půl minuty. Ještě to zkouším, ale už moc není z čeho brát. Do cíle přijíždím na čtvrtém místě stejne jako před čtrnácti dny. Maximalní spokojenost a snad to v Brně na mistráku vyjde už na bednu ?

 

Pavel Kodl
Pavel
This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *