Jaký byl BB 2019

V sobotu 1.6. se uskutečnil 19.ročník Březovského biku. Zázemí na Výsluní potvrdilo název a od ranních hodin pralo na všechny sluníčko. Trať opět doznala změn a přinesla jinou obtížnost. Přesto se s ní všichni popasovali jako správní bikeři a zdravotnice z ČČK Březová neměly moc práce.

Jako první se na start postavili starší žáci (M14) a po nich se postupně omlazovalo až k těm nejmenším na odrážedlech. Pak přišla na řadu novinka v Poháru Peruna a vlastně i západních Čechách a to štafeta žákovských družstev. Štafetu tvořily 3 členové a jeden musel být vždy opačného pohlaví. Ačkoliv se přihlásilo “pouze 7 štafet” závod měl zajímavý náboj a díky rozdílnosti výkonnosti na jednotlivých úsecích docházelo k několika výměnám pořadí. Takže štafety splnily očekávání a ostatní pořadatelé mají základní muster k jejich dalšímu fungování v poháru.

Odpoledne patří při BB tradičně dospělým kategoriím. Ti se ve dvou vlnách vrhli na téměř petikilometrový okruh s několika výjezdy a množstvím drncavých pasáží. V obou závodech byly k vidění zajímavé souboje a diváci se rozhodně nenudili. 


Závěrem lze shrnout závod jako podařený s pěknou 150.členou závodnickou účastí. Velké poděkování za podporu závodu patří městu Březová bez jehož podpory by se závod rozhodně nemohl uskutečnit. Velkou práci odvedli “kluci z ohrady”(technické služby města), rodiče našich nadějí i samotní letitý kluboví závodníci. Další poděkování směřuje ČČK Březová za zajištění první pomoci a firmám Synthomer, Cyklo Makoň, Basketking a PJ Shop autoservis. Celým dnem všechny bavil Lukáš Szolár a na předávání cen dorazil pan Starosta Miroslav Bouda. Občerstvení pak bylo v režii Lucky Jurečkové.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.