Ašský bláteník 2013

Na jeden z prvních crosscountry závodů sezóny z našeho oddílu našlo cestu 7 závodníků. Proti předchozím Kozím vrchům trochu méně, ale přesto slušná účast. A výsledky taky nejsou k zahození. V mezinárodní konkurenci v dosti početném startovním poli a nevlídném studeném mlžném počasí, si v hlavním závodě si dobře vedl “závodní navrátilec” Imrišek, který v mužích dojel 6. V masters 1 jsme na startu měli Luky a Káju. Prvně jmenovaný se s tratí popral mnohem lépe a dojel 5. Kája má na začátku sezóny smůlu a tak se do cíle nedostal. Po 900m prořízl plášť. Mezi kadety se do cíle nedostal ještě Peky, který prozměnu z ničil přesmykač.

O poznání lépe se vedlo dětem. Již druhé vítězství v poháru KVSC si připsal Chvostík ve starších žácích, když nedal nikomu šanci a s náskokem vyhrál. V nejmladších žácích (10 let) pro stříbro dojel Bencík, který nestačil jen na jednoho němce. Po dlouhých zdravotních problémech a také se slabší cyklopřípravou je to povzbuzení do další činnosti. Jako benjamínek celého závodu byl Kubík Kopecký, který si zazávodil v nejmladší kategorii a dojel na krásném 6.místě.